Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google i płatne treści, czyli "First Click Free"

danielde 05 Gru 2009 14:46 6899 3
  • Google i płatne treści, czyli "First Click Free"

Podczas gdy gazety zastanawiają się nad pobieraniem opłat za dostęp do ich artykułów dostępnych online, niektórzy wydawcy stawiają pytanie: Czy powinniśmy blokować dostęp do darmowych artykułów poprzez "paywall", czy też utrzymywać nasze artykuły w Google News i Google Search? W rzeczywistości oba rozwiązania wzajemnie nie wykluczają się. Istnieje kilka sposobów na to, aby subskrybowane treści były możliwe do odnalezienia.

Jednym ze sposobów jest program przygotowany przez Google o nazwie "First Click Free". Biorący w nim udział wydawcy pozwalają robotom Google na indeksowanie płatnych treści, następnie dają możliwość odnalezienia ich poprzez "Google News", bądź "Google Search", aby w końcu udostępnić jeden artykuł w całości, bez konieczności rejestrowania się, czy subskrypcji. Pierwsze kliknięcie jest darmowe, każde kolejne powoduje wyświetlenia prośby o płatność, bądź rejestrację. "First Click Free" jest dla wydawców świetnym sposobem na promowanie ich treści, a użytkownikom umożliwia dokonanie płatności po zapoznaniu się ze źródłem. Wcześniej każde z kliknięć było darmowe. W tej chwili zaktualizowaliśmy program, więc wydawcy mają możliwość limitowania użytkownikom dostępu do maksymalnie pięciu artykułów w ciągu jednego dnia, bez konieczności rejestrowania, bądź subskrypcji. Google uważa, że to rozwiązanie chroni zwykłych użytkowników przed cloakingiem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Cloaking), a jednocześnie pozwala wydawcom skupić się na potencjalnych klientach, którzy często i regularnie korzystają z dostępu do treści i mogą wykupić subskrypcję.

źródło:
    http://googlenewsblog.blogspot.com/2009/12/update-to-first-click-free.html

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    danielde
    Tłumacz Redaktor
    danielde napisał 671 postów o ocenie 17, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
  • TermopastyTermopasty
    Electrical
    Red. Komputery FAQ
    Ja bym wolał wszytko darmowe... Ale w końcu musiało to się stać.
  • TermopastyTermopasty
    bambus1121
    Poziom 14  
    Każdy by chciał ale aż tak dobrze to niema. Chociaż mogę się założyć o moją pustą fiolkę po cynie że ktoś już obszedł te zabezpieczenia.
    alankuszmider
    Poziom 10  
    Te zabezpieczenia napewno już ktoś obszedł i to wielkim łukiem, też stawiam fiolkę cyny (pełną):)