Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD czy PLAZMA do 3500zł. Przekątna od 42 do 46 cali.

konradPL 09 Gru 2009 08:54 8953 43
  • #31 09 Gru 2009 08:54
    rafallogi
    Poziom 17  

axelakis -pisząc o dużym nasłonecznieniu wyraźnie opisywałem warunki panujące w moim salonie. Też chętnie łyknąłbym taki jak konradPL 46" za 3,5tys. lub 42" za 2,9tys., ale kolega LOCOLOCO odradził mi właśnie ze względu na nasłonecznienie polecając:
    1. toshiba 46RV555 - niestety nie mój przedział cenowy
    2. JVC42DV1- niestety nie mój przedział cenowy
    3. sharp 42DH77- mój przedział cenowy (do 3,5tys. zł.), ale mam mieszane uczucia po przeczytaniu opinii na forum HDTV.(nie będę wklejał linku, bo czytanai jest na parę godzin, ale generalnie były problemy z kalibracją obrazu)
    Na temat Panasa 42G10E, czy 42S10E nie znalazłem kiepskich opinii, ale jak mam kupić i oglądać refleksy świetlne i odbicia na błyszczącej obudowie/ekranie to trochę się obawiam (kobity się obawiam, bo by mnie z chałupy chyba wygoniła :D )
    KonradPl, gdzie widziałeś 46 za 3,5tys.?

Na którymś forum wyczytałem, że TX-P42S10E nie ma matrycy PDP, tymczasem na stronie, którą podał kolega powyżej, w opisie wyraźnie napisane, że mają:
    http://www.neo24.pl/index.php?target=products...Y&pname=Y&pkeywords=Y&cid=0&q=S10E&cid=100129

• #32 09 Gru 2009 15:53
    konradPL
    Poziom 8  

No widziałem tę oferte z neonet, telewizor już zamówiony w sklepie redcoon. Na początku tygodnia ma być.
    Jechał bym z chęcią do tej Łodzi ale to 250km w dwie strone cena wyższa o 300zł i do tego nie wiem czy do auta by mi wszedł:) także wolałem kupić w redcoonie i kurier przywiezie, sprawdze czy wszystko ok i zapłace:)
    Ten telewizor był na allegro za 3400zł ale wszystkie aukcje znikneły wczoraj, dzwoniłem do nich ale baba jakaś nie konkretna mówiła że chyba sprzedane. Tak jak mówiłem w sklepie redcoon kupiłem za 3400+ przysyłka wyszło 3495zł także cena super porównując w euro za 4700zł. Wpisz sobie w ceneo ten tv to wyjdzie Ci gdzie możesz tanio kupić.

• #33 06 Wrz 2010 14:02
    waxmund
    Poziom 9  

podbijam temat. Stary crt'ek się rozleciał, trzeba kupić coś nowego.

Napaliłem się już bardzo na Panasonic TX-P46S10E o którym mowa w tym wątku, dopóki rafallogi nie napisał, że w do nasłonecznionego pokoju się zbytnio nie nada...

pokój ma ok 25m^2, okna zachodnie i północne, telewizor stoi w rogu naprzeciwko okien.... odległość od ekranu to jakieś 6-7m.
    oglądanie wchodzi w grę zwykle popołudniami i wieczorami, ale w weekend coś tam w ciągu dnia też się włączy....

mógłby ktoś doradzić jakiś model ? budżet jak w temacie, do 3500zl, max 4000zl jakby się znalazło coś ciekawego...

sharp 42DH77 z postu rafallogiego można aktualnie kupić już za 2900zł.... znajdzie się coś lepszego ? [;

jest sens szukać telewizora 200Hz, czy lepiej zostać przy 100Hz ?

Na forum jestem od dawna, ale chyba ze trzy lata się nie logowałem i loginu nie pamiętam :|

• #34 06 Wrz 2010 18:34
    AxelNext
    Poziom 38  

waxmund napisał:
    odległość od ekranu to jakieś 6-7m

budżet jak w temacie, do 3500zl, max 4000zl

Poleciłbym Ci coś z LED'a np. SONY KDL-40EX700 ale nie wiem czy to będzie odpowiednia wielkość ekranu jeśli siedzisz 6-7 metrów od ekranu.
    Przy tej odległości lepszy byłby 52' ale cena wykracza poza twój budżet dlatego zaproponuję Plazme PANASONIC TX-P50S20E 600HZ Full HD + żaluzje na okno z zachodniej strony :D

• #35 08 Wrz 2010 13:00
    waxmund
    Poziom 9  

oba ciekawie wyglądają... tylko właśnie zastanawiam się, czy nie lepsza ta plazma panasonica...

moją uwagę przykuł jeszcze Samsung LE40C650. Podobny do SONY KDL-40EX700 ale wiadomo, sporo mniej funkcji, LCD a nie LED... - za to tańszy prawie o 1000zł. Warto ?
    Może jakiś inny samsung z większą przekątną ?

Samsung LE50C450 - LED, 50", 2600zl. Jakies straszne dziadostwo czy co ?

• #36 08 Wrz 2010 13:28
    drago88
    Poziom 2  

Witam, podpinam się do tematu, bo gdy chciałem założyć nowy nie miałem wystarczającej ilości punków..

Mam zamiar kupić telewizor, kwota jaką mogę przeznaczyć to około 4000 zł. Wielkość 46 cali i więcej. Przeglądając fora zauważyłem, że często wymieniany jest Samsung LE46C650, co o nim sądzicie ? Bardzo spodobały mi się jego funkcje między innymi odtwarzanie filmów z USB, albo sieci lokalnej, jeśli więc polecacie coś innego dobrze żeby miało też taką możliwość.

Zastanawiam się też nad Samsungiem PS50C6500, który będzie lepszym wyborem (LCD - plazma) ?

Pokój z oknem od południa, odległość od ekranu 2,5 -3 m, źródło sygnału głownie Cyfrowy Polsat (rzadziej komputer lub pendrive, w przyszłości Xbox 360).

Dekoder Polsatu Echostar dsb 616, wiem że nie jest to szczyt techniki, jak będzie wyglądał obraz na tv full hd ? Konieczna będzie wymiana dekodera na jakiś nowszy model ?

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat wymienionych telewizorów, ewentualnie propozycje innych modeli Samsunga, lub innych producentów w granicach 4000zł.

• #37 08 Wrz 2010 14:40
    Iceman31
    Poziom 20  

drago88 jak chcesz grać na konsoli to bierz LCD. A Samsung LE46C650 to dobry wybór. I nie daj sobie mieszać w głowie że zaraz ktoś Ci napisze:
    - a ja bym brał Sony takiego a takiego bo ma to czy tamto czy kolejny ze bierz Sharpa bo ma to czy tamto...
    Jak widziałeś tego Samsunga w akcji i Ci się podoba to ... KUPUJ. Nie będziesz żałować.

• #38 08 Wrz 2010 17:01
    drago88
    Poziom 2  

Właśnie wróciłem ze sklepu, przyjrzałem się temu c650 i obraz jest na prawdę ładny, w ogóle telewizor robi wrażenie. Jednak sprzedawca zwrócił też moją uwagę na model c550 (tańszy o jakieś 500zł), którego niestety nie widziałem w akcji.

Ze strony Samsunga wynika, że c650 i c550 różnią się głównie dwoma rzeczami - niższa wersja ma odświeżanie 50 Hz i nie ma funkcji internet tv. Z internetu mogę bez większego żalu zrezygnować, ale chciałbym się zapytać jaka będzie różnica między odświeżaniem 50 a 100 Hz ? Będą jeszcze jakieś różnice między tymi modelami (np. w matrycach, czy seria 5 nie jest wykonana w jakiejś starszej technologii) ?

• #40 09 Wrz 2010 15:38
    waxmund
    Poziom 9  

pooglądałem SONY KDL-40EX700 i PANASONIC TX-P50S20E....
    te 10" różnicy to jednak sporo. Jakość obrazu w warunkach sklepowych świetna w obydwu modelach.

Czy w nasłonecznionym pokoju LED sprawdzi się dużo lepiej od plazmy, czy będzie to niewielka różnica ?
    Do tej pory miałem około 20 letni telewizor Sony, który stał dokładnie w tym miejscu co będzie nowy tv'ik.... wiem, że i tak będę zadowolony co bym nie wybrał, ale jak już wydawać kasę, to na coś co lepiej spełni wymagania :)

• #41 09 Wrz 2010 15:49
    Iceman31
    Poziom 20  

To nie jest LED a LCD z podświetleniem LED a dokładnie EDGE LED czyli krawędziowym.
    Moim zdaniem nie warto inwestować w takie TV na dzień dzisiejszy. Różnica w jakości między LCD LED a LCD jak na mój gust niewielka, Niby jakaś tam oszczędność prądu ale to niekoniecznie musi być argument do zakupu.
    Zwykły LCD bardziej się opłaca przy wchodzących obecnie technologiach.... np 3D, czy OLED.

• #42 15 Wrz 2010 09:48
    marcinekmm
    Poziom 12  

Cześć,

A ja planuję zakupić PANASONIC-a TX-P50S20 ale boję się czy nie będzie za duży, tzn. wacham się pomiędzy rozmiarem 46" a 50". Nigdy takich rozmiarów w domu nie używałem więc stąd obawy aby nie przedobrzyć. Co ważne odległość od TV to ok. 3,5-4m.
    Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w tym temacie?

Pytanie może błahe z pozoru ale dla mnie bardzo istotne z punktu widzenia późniejszego użytkowania sprzętu.

Dzięki za wsparcie w temacie.

Pozdrawiam,
    Marcin

• #43 15 Wrz 2010 17:34
    AxelNext
    Poziom 38  

marcinekmm napisał:
    odległość od TV to ok. 3,5-4m.

Bierz 50'
    Też siedzę w takiej odległości przed 42'
    W przyszłym roku wymieniam na 50'

• #44 14 Paź 2010 16:52
    konradPL
    Poziom 8  

Panowie, jestem zalozycielem tego tematu i po uzytkowaniu prawie rok Panasonica moge go polecic z czystym sumieniem kazdemu. Jesli mial bym kupowac teraz TV to wzial by 50-52 cale gdyz siedze w odleglosci ok 3,5 m. Wtedy zdecydowalem sie na mniejszy 46 ale tego wyboru rowniez nie zaluje bo w polaczeniu z TV satelitarna, kanalami HD telewizor jest rewelacyjny. Pozdrawiam