Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIELI PROBLEM Z USTAWIENIAMI!!

05 Lip 2004 12:26 1546 3
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich.
  Mam wielki problem z ustawieniami anteny, posiadam talerz wraz z konwerterem , które są pozostałościami po cyfrze + oraz tuner analogowy RK552 diseqc, konwerter to sharp bs1r2el100a. Po połączeniu na ekranie widać grube szare paski albo cienkie białe, tylko raz zobaczyłem jakiś arabskikanał bardzo zaśnieżony z cienkimi białymi paskami. Nieraz poruszanie anteną nie wpływa nawet na zmianę obrazu!!
  O co tak naprawdęchodzi?? Proszę o pomoc bo nie mam najmniejszego pojęcia!! Powiem jeszcze tylko że antena jest ustawiona podobnie jak sąsiadów ( chodzi o kierunek) bo nie wiem gdzie jest dokladnie 13 stopien east, albo 19 hehe.Czy coś może być uszkodzone i na jakiej częstotliwości najlepiej szukać satelity?? Na wujściu konwertera jest 14 volt więc chodzi o vertical, i ta zmiana częstotliwości przynosi kolejny widok pasków!! O co tak naprawdę chodzi?? :?
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 2  
  dodatkowo chciałbym zapytać o oznaczenia na pilocie np. R/L gdzie można zmienić na r ,l , wl albo sin. IF1/2 - to to wogóle czrna magia. C/Ku tutaj to chyba chodzi o zmianę podzakresu. Oraz seek , powinno znaczyć wyszukiwanie programów a to znajduje jedynie paski!! HEEEEELP!!
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 21  
  Pomysł z wykorzystaniem talerz i konwertera po cyfrze nie jest dobry. Talerz mały (zysk niewielki) a konwerter chodzi z tego co pamiętam na bardzo niskim paśmie gdzie praktycznie nic nie ma. Wszystkie zjadliwe kanały analogowe są wyżej. Spróbuj np. pożyczyć od kogoś normalny szerokopasmowy konwerter i wtedy dopiero powalcz z ustawianiem.
 • Poziom 37  
  Te paski sugerują mi, że uszkodzone są kondensatory elektrolityczne w tunerze (swoje lata już pewnie on ma?). Stawiałbym na taki mały kondensatorek (2,2 uF) w głowicy. Dostać się do niego można po zdjęciu metalowych osłon tej głowicy. Po jego wymianie powinno się poprawić.