Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestrojenie fonii OTV astro-junior2

lukasek0 05 Gru 2009 18:01 771 4
  • #1 05 Gru 2009 18:01
    lukasek0
    Poziom 12  

Witam, dostałem taki wynalazek do przestrojenia fonii i stąd moje pytanie: czy jest jakaś możliwość bez używania fonii równoległej? Poproszę o pomoc i jeśli ktokolwiek zna to ustrojstwo i mógłby podzielić się schematem to będę wdzięczny.

0 4
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 05 Gru 2009 19:08
    radsat
    Moderator

Więcej danych, jakieś oznaczenia numeryczne na płycie pewnie są, przyda się też obsada układów scalonych.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 06 Gru 2009 12:17
    lukasek0
    Poziom 12  

Witam. Mam fonię równoległą F84 firmy mjm i zastanawiam się jak to ustrojstwo podłączyć. Znalazłem wejście IF z głowicy i zasilanie też a zastanawiam się gdzie podłączyć wyjście. Na płycie znalazłem miejsce podpisane SIF ale nigdzie tam nie ma nic co mogło by mieć związek z 5.5 Mhz chyba że układ MC1358P do którego nigdzie nie mogę żadnej aplikacji odnaleźć. Proszę o pomoc

0
  • #4 06 Gru 2009 13:08
    bogred
    Moderator TV

W ofercie jednego ze sklepów znalazłem adnotację, że MC 1358 P = LA 1365. Sprawdź to z tym co masz w naturze. Dla ułatwienia przesyłam PDF tego LA1365.

Zbędny załącznik usunąłem - strony z datasheet nie są zablokowane. ;) [Mirek Z.]

0
  • #5 06 Gru 2009 17:31
    lukasek0
    Poziom 12  

podłączyłem fonię i jakoś to tam się sprawuje bo słychać jest dźwięk ale nie mogę za chiny ludowe dostroić tego tv. Z tej samej anteny odbieram telewizję naziemną z 14-to calowego lg i jakość jest bardzo dobra a na tym wynalazku, którego pełna nazwa brzmi astrosound junior2 jakość jest fatalna;/ Bardzo słabo odbiera nawet TVP1 i TVP2

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

W głowicy urwana była jedna cewka, po ponownym nawinięciu i przylutowaniu mogę w miarę przyzwoicie oglądać tvp1 i tvp2 ale jest problem z fonią a mianowicie jak ustawiam pokrętłem na UHF to złapie mi program ale szumi i jak kręcę dalej to obraz pogarsza się ale dźwięk tego programu poprawia się i to do poziomu znakomitego. Głowica jest samsunga i składa się z dwóch części, jedna do UHF a druga do VHF. W p.cz koło tego scalaka o którym jest mowa znalazłem dwa kondensatory ceramiczne wg mojego oka 100nF i one są tak jakby w grudach. Czy to świadczy o ich uszkodzeniu?

Dodano po 28 [sekundy]:

W głowicy urwana była jedna cewka, po ponownym nawinięciu i przylutowaniu mogę w miarę przyzwoicie oglądać tvp1 i tvp2 ale jest problem z fonią a mianowicie jak ustawiam pokrętłem na UHF to złapie mi program ale szumi i jak kręcę dalej to obraz pogarsza się ale dźwięk tego programu poprawia się i to do poziomu znakomitego. Głowica jest samsunga i składa się z dwóch części, jedna do UHF a druga do VHF. W p.cz koło tego scalaka o którym jest mowa znalazłem dwa kondensatory ceramiczne wg mojego oka 100nF i one są tak jakby w grudach. Czy to świadczy o ich uszkodzeniu?

0