Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xantia nie działa pilot centralnego

slawek_w 05 Dec 2009 19:30 7064 13
    slawek_w
    Level 12  
    Witam jak w temacie mam pilot w kluczyku Citroena Xantii i nie działa wymieniłem baterie i nie pomogło
    tomrom1985
    Level 30  
    Pilot na IR? Sprawdź czy wysyła wiązkę. Możliwe zimne luty.
    slawek_w
    Level 12  
    To jest raczej na fale radiowe bo żadnego oczka niema
    tomrom1985
    Level 30  
    Sprawdziłbym czy nie widać mechanicznych uszkodzeń i ewentualnie przelutował układy
    emeryt2
    Level 42  
    Odbiornik pilota masz koło lusterka wstecznego , środkowego. Tam lubi zbierać się wilgoć.Pooglądaj płytkę , na pewno zielona.
    Heniek1234
    Level 15  
    witam prosze na nowo zaprogramowac pilot na elektrodze jest napewno jak to zrobic
    slawek_w
    Level 12  
    Dziś szukałem tego odbiornika i nie znalazłem
    wojciech.zytko
    Level 1  
    slawek_w nie napisałeś jaką masz xantie.

W Xantii I jest pilot na podczerwień, odbiornik w podsufitce, sterownik w tunelu środkowym pod tym małym schowkiem za hamulcem ręcznym.
    Bardzo prosto można założyć uniwersalny sterownik radiowy. Na forum citroena znajduje się konkretna instrukcja jak połączyć.

W Xanti II natomiast jest sterowanie radiowe. sterownik znajduje się pod schowkiem nad nogami pasażera.
    Z tego co się orientuje kodowanie kluczyka jest możliwe tylko przez interfejsy citroena "Lexia"
    slawek_w
    Level 12  
    Tak ja mam Xantie II 97R i chyba dam sobie spikuj i kupie centralkę nową z pilotem
    klimek-xantia
    Level 13  
    z tego co pamiętam to 97 rok to mk I ???????????? a ta był IR, czy masz w pilocie zewnętrzną diodę nadawczą ?
    slawek_w
    Level 12  
    To jest z 30 grudnia 97 i jest już nowej kaście i niema w pilocie oczka do irdy
    klimek-xantia
    Level 13  
    Sprawdź czy pilot nadaje coś czy nic.
    slawek_w
    Level 12  
    A jak mam sprawdzić ten pilot
    klimek-xantia
    Level 13  
    radiowego możesz sprawdzić, czy nadaje na zwykłym radiu na przykład w aucie, na falach LW powinieneś słyszeć pykanie w różnych tonacjach w zależności od pilota ( pilota trzeba zbliżyć do tyłu zwykłego radia do anteny ferrytowej, gdzieś u góry) i nacisnąć przycisk. Tak możesz sprawdzić każdego pilota radiowego czy działa. Radia mają fale FM lub AM-MW/LW :idea: