Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ONKYO TX-SV535, delikatne trzaski, protect.

jaczylibodzio 05 Gru 2009 20:29 1413 0
    jaczylibodzio
    Poziom 9  
    Witam. Posiadam amplituner ONKYO TX-SV535 (jak w tytule zresztą). Ktoś już przy nim majstrował bo była upalona ścieżka od zasilania (aż wypaliło dziurę w płycie). Później jakiś magik zajął się naprawą i niby wszystko grało. Nie działał 5.1 (załączał się ale nie było słychać nic w głośnikach). Sprawdziłem ścieżkę, była przerwa, ale to się dało zrobić. Coś trzeszczało więc zacząłem grzebać w środku.

Ale do rzeczy:
    - Tuner nie działa jak powinien, strasznie kiepsko odbiera,
    - w jednym kanale słychać delikatne trzaski i coś jak by się przebijało przez średni ton,

Ogółem zaczęły grzać się tranzystory z radiatorami przy zasilaniu. Po wypięciu płytki selektora jeden z nich (większy) przestał się nagrzewać i z pewnością ma "normalną" temperaturę pracy. Niestety drugi nadal się grzeje. Po wpięciu z powrotem płytki selektora zaczął się pojawiać protect po podkręceniu głośności (wcześniej przelany kontaktem - więc to też może mieć związek.

EDIT:
    Pomiar napięć wyszedł ok (o ile wszystko sprawdziłem).

No i brak napięcia na selektorze...

Scaliłem dwa posty. Proszę używać funkcji "Zmień",
    GM

EIDT:
    Nowe fakty: po przekręceniu gałki głośności powyżej godziny 11 załącza się protect. Poniżej nie. Słychać delikatnie że się dźwięk przebija.

KOLEJNY EDIT:
    (może ktoś się zlituje...) Czy przy przełączaniu źródła powinny pykać przekaźniki? U mnie selekcja działa ok, ale mam wrażenie że powinienem słyszeć pyknięcie.

EDIT:
    Dziekuję serdecznie za pomoc wszystkim, zmieniłem 2 regulatory napięcia i potencjometr głośności. Co ja bym bez Was zrobił...