Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Cb Omega opinie użytkowników

radiowiec1988 05 Gru 2009 20:42 11663 15
  • #1 05 Gru 2009 20:42
    radiowiec1988
    Poziom 13  

Witam forumowiczów. Mam do was pytanie czy ktoś z was posiada takie oto radio Omega w cenie 200-300 zł.
    Radio Cb Omega opinie użytkowników

To jest Omega 2 czy Omega 3 ?
    Jakie są filtry w tym radiu?
    I czy jest możliwość włączenia filtra ANL i NB jednocześnie?
    Czy albo będzie włączony tylko ANL albo NB ?
    Czytałem gdzieś że użytkownicy chwalą sobie ten sprzęt ale piszę tutaj żeby się dowiedzieć od posiadaczy tego radia.
    A i jeszcze jak jest z modulacją tego radia? Bo gdzieś czytałem że słabe jest nadawanie w tym radiu?
    A może jakiś lepszy mikrofon był by dobry do tego radia? Jaki polecacie ze wzmocnieniem i roger beep?

Pozdrawiam serdecznie

:D

0 15
  • #2 06 Gru 2009 12:16
    maylo
    Poziom 25  

Witam kolego filtry ANL zależy od partii dostawy tych radii tzn partia z przed dwóch lat jeszcze ze starszym duzym mikrofonem "jopix" nie uruchamiała sie na 19-tce i miała osobno załączane filtry tzn albo NB albo ANL albo oba naraz. Nastepna partia z małym mikrofonem i startująca na 19-tce miała załączane NB i ANL na raz. A ostatnia partia z przeciągu kilku miesiecy załącza tylko NB ktory generalnie nic nie daje i jak by programowo odejmuje 2 kreski z s-metra. W ostatniej partii został zmieniony procesor na panelu frontowym reszta radia pozostała niezmienna.

0
  • #3 06 Gru 2009 15:37
    radiowiec1988
    Poziom 13  

To teraz mam problem heh jak się dowiedzieć z jakiej partii jest to radio?
    Na allegro jest trochę tych radyjek i przy niektórych pisze tak: RADIO CB OMEGA ANL 3rd Generation.
    Jak odróżnić te wszystkie partie?
    Bo mi chodzi o tą partię co startuje z 19 kanału i ma załączane NB i ANL na raz.

0
  • #4 07 Gru 2009 08:45
    maylo
    Poziom 25  

Z zewnątrz praktycznie niczym sie nie różnią... Mozesz poprosic o zdjęcie środka radia ale nie kazdy sie na to zgodzi. (po procesorze mozna rozpoznac) Jesli omega bedzie miała mały mikrofon to juz polowa sukcesu. Ta ostatnia partia ma bardzo jaskrawe i intensywne podświetlanie i nie da sie w niej rozblokowac 40-tek...

0
  • #5 07 Gru 2009 13:24
    radiowiec1988
    Poziom 13  

Ok. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

0
  • #6 07 Gru 2009 22:13
    tomekzi
    Poziom 10  

Miałem omegę 1 dzień i czym prędzej sie pozbyłem, kupiłem ją po naczytaniu sie opinii na różnych forach. Niestety widocznie kupiłem model z ostatniej partii bo filtr NB nic nie dawał. Ludzie wcześniej pisali, że w omedze można było mieć rozkręcony squelch na maxa i można było tak z nią jeździć (szum znikomy). Moja była dla przykładu dużo głośniejsza od 48 Plusa. Odradzam - przynajmniej jeśli chodzi o ostatnią wersję. Dodam jeszcze coś dziwnego na zakręconym squelchu był słyszalny pisk od alternatora.

0
  • #7 25 Sty 2010 12:09
    szawek
    Poziom 9  

Czy w ostatniej partii "radiów" Cb Omega, tych w których funkcjonuje tylko filtr NB na wyświetlaczu pali się napis tylko NB czy także oszukańczo ANL ? Jeśli świeciłby się tylko napis NB to można by po tym rozpoznać tę ostatnią mało atrakcyjną partię

Dodano po 15 [minuty]:

A i jeszcze jedno, patrząc po zdjęciach w sieci czy nie jest tak, że w ostatniej wersji Omegi (tej bez ANL) cyfry liczby częstotliwości na wyświetlaczu są różnej wielkości, a w poprzedniej (ANL +NB) są wszystkie tej samej wielkości ?

0
  • #8 25 Sty 2010 17:14
    green33

Poziom 31  

Na jakiej podstawie wnioskujesz że Omega nie ma ANL ? Każde radio mające modulację AM ma ANL !! to że nie ma od niego przełącznika nie oznacza, ze go nie ma ... Bez ANL w AM nie da się praktycznie pracować ... Alan 100, 199 też nie mają przełącznika ANL, a ANL mają - zapięty na stałe.

MArcin

0
  • #9 26 Sty 2010 09:25
    szawek
    Poziom 9  

Chm, na podstawie wcześniejszych postów np. maylo. Czyli nieważne jakie radio, każde ma ANL ? To czemu te radia, w których filtry ANL, NB itp załącza się oddzielnie są zazwyczaj droższe od reszty (nie wspominając o starych radiach np President i ich cenach na Allegro) ? Zresztą każdy producent nie omieszkałby się chyba pochwalić, że jego najprostsze radio posiada wbudowany ANL ? Więc jak to jest ...

0
  • #10 26 Sty 2010 17:33
    green33

Poziom 31  

A gdzie np. w Alanie 87, Superstarze 3900, lub starym Harrym, czy Alanie 18 (to wzór dla obecnych producentów, jak powinien działać odbiornik), Alanie 78 miałeś włącznik ANL-a ?
    Nie miałeś, a dlaczego te co mają są droższe ? Bo płacisz min. za to, że jest przełącznik.
    To jakby producent samochodu chwalił się, że jego pojazd ma wspomaganie układu kierowniczego i dodatkowo dał wyłącznik wspomagania ... tylko po co ?

Każde radio z AM ma ANL ... a to nie każde radio ... te co mają tylko FM nie mają, bo nie muszą, emisja FM jest b. mało wrażliwa na zakłócenia o charakterze amplitudowym.
    zobacz schemat blokowy Alana 100 + - wyraźnie jest zaznaczony blok ANL, a włącznika nie ma ... bo po co ?

Inną sprawą jest to na ile dany model ma skuteczny swój ANL...

gdzie maylo napisał, że Omega nie ma ANL ?
    Marcin

0
  • #11 28 Sty 2010 12:32
    szawek
    Poziom 9  

Dzięki, trochę mi się przejaśniło :-)
    Jednym słowem nie warto przepłacać ..., a najlepiej przed zakupem radia byłoby przetestować x modeli w swoim samochodzie, droższy niekoniecznie będzie lepszy.
    Pozdrawiam

0
  • #12 01 Maj 2010 23:02
    tadekw7
    Poziom 11  

właśnie wczoraj kupiłem radyjko omega do mojej fiesty
    z tego co mi się wydaje to jest ta 2 wersja co się wyświetlają filtry ANL, NB
    mijałem wcześniej ZEUSA a później unidena 520 i w nich zakłócenia były tak słyszalne z włączonymi filtrami jak w OMEDZE bez filtrów
    Jeżeli ktoś ma problemy z pierdzeniem słyszanym od silnika to te filtry są dość skuteczne ale silą nadawania nie jest za mocna i jakoś dźwięku jest troszkę gorszy jak na poprzednim unidenie
    oto mój filmik

Link

0
  • #13 02 Maj 2010 00:03
    Jacek730
    Poziom 10  

Tak jak u Tadka w poście wyżej ( u mnie jest podobnie ) w moim Fiacie Panda 1.1 benzyna to radyjko skutecznie likwiduje te pierdy, niestety wchodzą później razem z rozmówcami z eteru, nie dużo ale jednak minimalnie słychać ( radio rozkręcone na maxa ) jak zmniejszę jest super oczywiście kosztem zasięgu . Z radyjek jakie miałem ogólnie to radio przypasowało mi do mego samochodu i ucha, i da się słuchać. Ogólnie filtry działają przyzwoicie. Nie ma co patrzeć na cenę radia, najlepiej podjechać do sklepu i sprawdzać radia, czasami te najtańsze jest lepsze od tego droższego. To tyle. Pozdrawiam. Jacek.

0
  • #14 03 Maj 2010 08:08
    piotrek1986k
    Poziom 2  

Kolega miał takie radyjko w fiacie punto 2 . Filtry dość dobrze znosiły zakłucenia z silnika , a jak wiadomo we fiacie jest ich sporo.

0
  • #15 07 Gru 2010 11:44
    salomi
    Poziom 9  

Witam wszystkich, jestem nową forumowiczką, do tego nie znam się na elektronice i cb radiach. Dlatego proszę Was o pomoc. Chcę kupić na prezent radio cb. Mąż dużo jeździ Oplem Astra i Volkswagenem dostawczym - czyli straszny hałas. Czytam te opinie o cb radio Omega i się trochę pogubiłam - czy taki model byłby w porządku (jest trochę niżej na stronie): http://caraudiocentrum.pl/index.php?page=offer#cb
    Co jeszcze (oprócz anteny) powinnam do niego kupić? A może poszukać czegoś innego? Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #16 23 Sty 2011 19:24
    Lukas32
    Poziom 20  

Odświeżę troszkę temat. Właśnie sprzedałem swojego herberta (nie pytajcie dlaczego), chcę kupić coś innego i myślę nad omegą. Mam pytanie, które wersje można rozblokować? Po postach wnioskuję, że pierwszą i drugą się da a trzeciej już nie. Co do filtrów to w pierwszej wersji można było włączyć osobno anl lub nb lub anl i nb razem, w drugiej wersji anl i nb włączało się razem a w trzeciej anl był załączony na stałe a nb można było włączyć. Czy dobrze to doczytałem?
    Mam jeszcze pytanie o mikrofon, bo gdzieś wyczytałem, że pierwsza wersja miała dynamiczny a następne elektretowy. Jeżeli bym kupował to skłaniał bym się do pierwszej wersji, ewentualnie do drugiej. Czy też byście tak polecili.
    Wiecie, sprzedałem herberta i nie chciał bym się rozczarować zbytnio jeżeli trafił bym na trzecią wersję. Na lepsze nie liczę, ale chciałbym przynajmniej radio podobne osiągami do herberta.
    Acha jeszcze jedno, czy we wszystkich wersjach poprawia się modulację po przez zmniejszenie wartości kondensatora (wiem jaki, czytałem, ale teram mi wyleciało z głowy jakiego)

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 13 i 14.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8329012#8329012

0