Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obroty silniczka niezgodne z opisem sprzedawcy

05 Gru 2009 22:18 1269 6
  • Poziom 9  
    Cześć,

Kupiłem silniczek w sklepie internetowym, DE2025-3 DC 3V, 5000 rpm. Podłączyłem go do dwóch szeregowo połączonych baterii AA. Problem polega na tym, że według mierzenia osiąganych prędkości i obliczeń przełożeń, ten silniczek ma o wiele więcej obrotów, bo ok. 15 000 obr/min +/- 1500 (przy ciężarze urządzenia ok. 300 g). Ta tolerancja ze względu na możliwe błędy pomiarów.
    Czy ktoś z Was stosował ten silniczek i mi może potwierdzić lub zaprzeczyć moje obserwacje?
    Rozumiem, że producenci podają obroty luzem i pod obciążeniem, ale nawet wtedy różnica jest rzędu ok. 25 %
    Czy może to być spowodowane przez parametry baterii? O co tu może chodzić?

PS
    Podaje dane to obliczeń jakby ktoś chciał sprawdzić. Na wale silniczka ślimak współpracuje z ślimacznicą T26, na tym samym wałku jest koło T10 które napędza koło T32, na tym wałku jest koło napędowe urządzenia o średnicy ok. 18,1 mm. Urządzenie porusza się z prędkością ok. 12 m/s (zmierzone).
    Przy innej przekładni wyliczona prędkość to ok. 10500 obr/min (może to kwestia oporów przekładni itp.).
  • Poziom 33  
    Te baterie były nowe? Jeżeli tak, to baterie alkaliczne na początku mogą dawać trochę wyższe napięcie od znamionowych 1,5V- może to jest przyczyną?
    Inną sprawą jest, że Chińczycy robią te silniczki masowo i nie każdy trzyma parametry. Silniki kupione w Wobicie? Nie powinni robić problemów z reklamacją...
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Chyba to będzie pomyłka w naklejkach.
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz sprawdziłem wszystko i to raczej nie pomyłka naklejek. Silniczek wygląda identycznie jak na ulotce. Te 5000 rpm to jest prędkość pod obciążeniem, a przy zerowym lub niewielkim obciążeniu osiąga 3 razy większe obroty.
  • Poziom 9  
    Gdzie kupiłeś taki silniczek i za ile?
  • Poziom 33  
    albercikxxl, trzy posty wyżej masz katalog z cenami...
    V.