Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL 66020 błąd ,20

mors 2000 05 Dec 2009 22:54 66934 11
    mors 2000
    Level 11  
    Witam,

Mam następujący problem. Zmywarka po załączeniu jakiegokolwiek programu zaczyna od uruchomienia pompy spustowej i niestety na tym się kończy. Po dłuższym czasie pompowania zaczyna wyświetlać się błąd ,20 . Według instrukcji obsługi świadczy to zablokowanym odpływie, jednak odpływ jest drożny, a zmywarka bez wody.

Proszę szanowne grono o pomoc.
    Pozdrawiam
    Maciej
    wersion
    Level 14  
    Witam.
    Spróbowałbym od zresetowania tego błędu i ponowił próbę uruchomienia zmywarki.
    mors 2000
    Level 11  
    Czy błąd kasuje się poprzez wduszenie klawisza programu, bo wtedy pompa zaczyna znowu pracować i sytuacja się powtarza jak w 1 poście, czyli parę minut pracy pompki i błąd ,20
    wersion
    Level 14  
    Reset to:
    Wyłącz zasilanie i wciśnij przycisk 1 i 3 licząc od lewej.
    Trzymając te dwa przyciski włącz zasilanie i czekaj aż diody zaczną migać.
    Gdy migają diody puść przyciski.
    Naciśnij raz środkowy czyli 2.
    Zaświecą wszystkie diody i powinien się rozlegać dźwięk. 2 sek. i koniec resetu!
    Wyłącz zasilanie i spróbuj uruchomić zmywarkę.
    boguś 20000
    Conditionally unlocked
    Trzeba zresetować zmywarkę i zobaczyć co się będzie działo
    mors 2000
    Level 11  
    Przy kasowaniu błędu ,w sposób przedstawiony przez kolegę na wyświetlaczu pojawiła sie mrugająca cyfra 188 i mrugające diody oraz pojedynczy sygnał dźwiękowy i tak w kilku cyklach. Niestety problem błędu powrócił. :cry:
    wersion
    Level 14  
    ok no to jedziemy, sprawdź system przeciw zalaniowy (na tacce podstawy morze pojawć się woda, jeżeli jest należy zlokalizować wyciek i zlikwidować). drug element to hydrostat w szczególności ten brązowy(drążność wężyka i połączenia elektryczne, dmuchnij w niego powinien ładnie klikać) . do dzieła a ha po tym wszystkim resecik pozdro.
    mors 2000
    Level 11  
    Hydrostaty drożne, w pozycji rozwarte, wyłącznik przeciwzalaniowy suchy w pozycji zwarty i niestety nieśmiertelny błąd ,20
    mors 2000
    Level 11  
    Okazało się, że przyczyną błędu była mokra grzałka. Poszła rura doprowadzająca wodę do turbiny - woda dostała się na grzałkę i stąd ten błąd.
    Wystarczyło wymienić rurę z oringiem, wysuszyć grzałkę i zmywarka śmiga jak nowa. Dziękuję koledze wersion i boguś 20000 za pomoc :D
    KrystekZ
    Level 2  
    Dzięki za info uratowaliście mnie od zakupu nowej zmywarki
    HOSTEL2
    Level 2  
    Też miałem błąd 20 przyszedł serwisant i okazało się, że pompę zablokował malutki kawałek szkła z cienkiej rozbitej szklanki mniej więcej 4x3 mm byłem w szoku, że takie małe g zaglokowało pompę. Pozdrawiam
    limfocyt
    Level 1  
    Dodam od siebie,że u mnie przyczyną błędu 20 była ułamana turbina w pompie odpływu(taki plastikowy wiatraczek).