Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scudo / Expert - montaż sterownika zamka

hepos 05 Gru 2009 23:20 3674 4
  • #1 05 Gru 2009 23:20
    hepos
    Poziom 13  

Witam serdecznie.

Mam Fiata Scudo 2000 rok. Posiada on fabryczny centralny zamek na pilota, który niestety nie działa (sterowanie pilotem). Postanowiłem dołożyć unwersalny sterownik zdalnego sterowania zamkiem.

znalazłem taki temat Peugeot Expert(..), ale tu kolega nie miał fabrycznie centralnego na pilota więc ma inny sterownik. U mnie sterownik ma wpięte 2 kostki. Więc nic mi z opisu.

Rozebrałem więc drzwi kierowcy i mam 5 kabelków. Biały i brązoway powinny otwierać i zamykać po podaniu masy. Jak podam mase na biały to zamyka. Ale jak podam na brązowy to nie chce otworzyć, nie dzieje się dosłownie nic.

Czy ktoś ma jakieś pomysły, bo mi już brakuje.

Dodam, że jak otwieram i zamykam centralny ręcznie to jak najbardziej on działa

0 4
  • #2 06 Gru 2009 07:11
    emeryt2
    Poziom 42  

Jak już tak daleko doszedłeś , to sprawdzaj na którym "kabelku" pojawia się masa , gdy otwierasz samochód z kluczyka.

1
  • #3 06 Gru 2009 09:22
    hepos
    Poziom 13  

Na białym pojawia się w trakcie zamykania i jak się zamek zamknie to znika.
    natomiast na brązowym jest odwrotnie. Znika w momencie otwierania i potem się pojawia. I ogolnie jest cały czas wiec coś mi nie pasuje. (z tego co pamietam tak jest ale mogę sie mylić)

Kable są : białe, brązowe, zielone, szary i jeszcze jeden nie pamietam jaki

Ale dziwi mnie to, bo nieraz zakładałem takie sterowniki i zawsze podanie masy na kabel biały zamykało a na biały otwierało.

2
  • #5 07 Sty 2010 09:30
    hepos
    Poziom 13  

nikt nie ma pomysłu?

0