Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie uszkodzonego pliku .doc

Marethyn 06 Gru 2009 01:11 3893 4
  • #1 06 Gru 2009 01:11
    Marethyn
    Poziom 2  

Przy zapisywaniu zmian w pliku na pendrive (kingston 8gb) pojawił się komunikat o niedostępności dysku, po czym plik zniknął z dysku. Po ponownym zapisaniu, zamiast fragmentów tekstu pojawił się ciąg symboli.

Próbowałam odzyskać dane kilkoma programami (WordFIX, OfficeFIX, Recovery Toolbox for Word, WordRepair), niestety bez skutku.

Plik załączam bez żadnych zmian, tj. bez prób naprawy.

Wszelkie pliki, które mają ułatwić pomoc Twojej osobie, najlepiej zamieszczać w załączniku na forum, a nie na zewnętrznym serwerze.
    Poprawiłem. (gsm_virus)

0 4
  • Servizza
  • #2 06 Gru 2009 03:42
    Jamie
    Poziom 19  

Według mnie, odzyskanie brakującej zawartości nie jest możliwe. Jeśli czegoś nie ma - to samo z siebie nie wróci. Plik oglądany pod hex-edytorem w miejscach brakującego tekstu ma wyłącznie 2A, czyli gwiazdki... Jeżeli nie miałaś kopii zapasowej pliku - to masz problem.
    Ale mogę się mylić - może jest jakiś cudowny sposób :)
    Natomiast, radziłbym na przyszłość formatować driva od czasu do czasu za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi - większość dysków przenośnych źle znosi format spod XP... No i wcale nie zdziwiłaby mnie obecność na tym dysku autoruna z jakimś podczepionym trojanem - ciągle są jakby popularne...

0
  • Servizza
  • #3 06 Gru 2009 16:53
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Marethyn, musisz próbować odzyskać plik z tego pena, na którym pracowałaś. Jeżeli nadal na tym penie pracujesz to zmniejszasz sobie radykalnie szansę odzyskania pliku.
    Plik jest na tyle mały, że możesz go umieścić jako załącznik na Elektrodzie, a nie na jakimś dziadowskim hostingu, który każe mi czekać na możliwość pobrania pliku.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Gru 2009 17:12
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie da się ukryć iż plik jest uszkodzony, brakuje części znaczników - a zamiast nich są wstawione FF, 00, 2A itp. o co jest najważniejsze jest po równo "poszatkowane" i wstawione mniej więcej 100 bajtów w/w znaków.

Marethyn napisał:
    Po ponownym zapisaniu, zamiast fragmentów tekstu pojawił się ciąg symboli
    A po cóż ponownie go zapisywałeś na tym pendrivie, skoro widziałeś że "coś niedobrego" się z nim dzieje?
    Aż z takim przesunięciem i "wstawieniem obcego obiektu" w plik się nie spotkałem, ale spróbuj od tego:
    - nie zapisuj już nic na tym pendrive (bo dojdzie do poważnego nadpisania danych) i nic nie odzyskasz
    - użyj DMDE i szukaj pliku .TMP (o ile plik miał wcześniejszą wersję, lub był modyfikowany), było o tym w temacie => https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5572276#5572276

0
  • #5 06 Gru 2009 21:28
    Marethyn
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot z plikiem - pierwszy raz skorzystałam z tego forum.
    Przy użyciu DMDE udało mi się odzyskać niemal 100% danych.

Sądzę że temat (jako rozwiązany) można zamknąć. W przypadku chęci otwarcia proszę raportować. (gsm_virus)

0