Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Simens Amilo L7310 podł. do TV - brak obrazu konfig.

06 Dec 2009 02:08 2453 7
  • Level 9  
    Witam
    Jestem po raz pierwszy na tym forum więc wybaczcie mi moją prostacką wiedzę w tej dziedzinie.
    Mam następujący problem : próbuje podłączyć laptopa Fujitsu Simens Amilo L7310 z kartą graficzną VIA/S3G UniChrome Pro IGP do zwykłego telewizora. W laptopie wejscie VGA w telewizorze euro.
    Po podłączeniu nie ma w ogóle obrazu. Nie mogę zainstalować sterowników do tej karty.
    Jak mam skonfigurować to połączenie i gdzie tego szukać.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • User removed account  
  • Level 9  
    Witam ponownie.
    Chcę podłączy laptopa do telewizora aby móc oglądać na nim filmy puszczane na komputerze, do czego potrzebna była by mi karta TV ?
    Próbowałem też z tym skrótem (Fn+F5) nie działa.
    Dzięki za stronę ze sterownikami i jak mógłbym prosić ciebie Griz o wyjaśnienie mi na czym polegają twoje wątpliwości w możliwość uzyskania z mojego laptopa obrazu na telewizorze przy połączeniu VGA -> Eurozłącze.
    Dzięki
  • User removed account  
  • Level 16  
    Okazało się, że moje podejrzenia były bezpodstawne. Tak więc przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Jeśli taka opcja istnieje, powinna być widoczna w zaawansowanych opcjach ekranu, po zainstalowaniu sterowników i innego oprogramowania do karty graficznej (pod postacią zakładki "ekrany" lub podobnie), ew. dostępna ze skrótu klawiszowego (np. FN+F5), po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania producenta laptopa.

Musisz w opcjach zaawansowanych uruchomić wyświetlanie na drugim ekranie przez złącze VGA.

Jesteś pewien, że kabel jest na 100% sprawny?
  • Level 9  
    Witam ponownie
    Sterowniki "niby" się zainstalowały, niby, ponieważ cała instalacja przebiegła prawidłowo, a po zrestartowaniu komputera okazało się że są stare sterowniki, te które miałem. Podczas aktualizacji sterowników w menadżerze urządzeń, kreator informuje mnie że nie może dokończyć aktualizacji ponieważ nie znalazł oprogramowania dla tego urządzenie bardziej odpowiedniego niż to które już jest zainstalowane. A więc prawdopodobnie sterowniki się nie zainstalowały.
    Co to jest "inne oprogramowanie" do karty graficznej.
    Nie widzę również w opcjach zaawansowanych - uruchomić wyświetlanie na drugim ekranie przez złącze VGA. Podejrzewam że było by widoczne gdyby zainstalowały mi się nowe sterowniki i "inne oprogramowanie".
    Kombinacja klawiszów Fn +F5 tez nie działa.
    Przewód kupiłem przez internet, no i był tani, ale myślę że jakieś połączenie powinno nastąpić, pewnie jakość była by mierna ale coś powinno być.
    Poza tym nie mam pojęcia jak sprawdzić czy przewód jest dobry czy nie.
    Pozdrawiam