Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Oktawia 1.9 TDI '99 - temperatura silnika

06 Gru 2009 10:11 5404 21
  • Poziom 2  
    Przy zimnym silniku włącza się kontrolka temperatury silnika co to oznacza.Proszę o rade
  • Spec od samochodów
    Na początek sprawdz czy masz płyn w zbiorniczku , może być uszkodzony czujnik temperatury . Np w kia tak około 2006 r kontrolka świeci się do czasu kiedy silnik się nie nagrzeje .
  • Poziom 32  
    Podłącz pod vag i sprawdź jaka jest temp w programie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    To wtedy całe to forum nie ma sensu
  • Spec od samochodów
    zgadzam się z Tobą kolego owik tylko chciałem użyć przykładu a nie porównywać A co do pytań zadawanych przez niektórych to trzeba się domyślać bo faktycznie ciężko się domyślić co autor miał na myśli i bawimy się w gości co wróżą z fusów .
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Witam trzeba sprwdzić poziom płynu chłodniczego jeżeli jest w normie to czujnik temperatury do wymiany
  • Poziom 42  
    A co w Octavii, ma poziom płynu do kontrolki temperatury?
  • Poziom 18  
    autoas napisał:
    A co w Octavii, ma poziom płynu do kontrolki temperatury?
    Czyżby w skodzie tak jak w całej grupie samochodów m-ki vw kontrolka przegrzania nie była jednocześnie kontrolką poziomu płynu w układzie chłodzenia?
  • Poziom 2  
    Kontrolka zapala się i piszczy nie gaśnie.Płyn jest w połowie zbiornika
  • Poziom 34  
    Sprawdź bezpiecznik wentylatora chłodnicy.
  • Poziom 25  
    Zbiorniczek płynu chłodniczego do wymieny
  • Poziom 2  
    a może nowy płyn tylko jaki?
  • Poziom 18  
    matimon22 napisał:
    Zbiorniczek płynu chłodniczego do wymieny
    Może lepiej byłoby najpierw sprawdzić ciągłość przewodu od czujnika w zbiorniczku wyrównawczym do licznika i przewód masowy do w/w czujnika a póżniej dopiero decydować o jego wymianie?
  • Poziom 25  
    Dosyć często siadają czujniki poziomu płynu w tych zbiorniczkach - niestety TYLKO wymiana całego zbiornika.
  • Poziom 2  
    Panowie Dzięki.Wymieniłem płyn. Kontrolka świeciła bo to był czujnik jakości płynu. DZIĘKI
  • Poziom 34  
    Zbyniu_2011 napisał:
    Panowie Dzięki.Wymieniłem płyn. Kontrolka świeciła bo to był czujnik jakości płynu. DZIĘKI

Oj Zbyniu, chyba nie sądzisz, że łyknę tę historyjkę ;)
  • Poziom 21  
    Witam, nie bardzo rozumiem, chodzi o czuj. temperatury czy stanu płyny?
    Jeżeli temp. radze spr termostat, Oktavia ma czyjnik temp. przed i za terostatem czyli dzwie sztuki. ecu sprawdza zmiany różnice jakie sie pojawiają przy pracy silnika. Jeżeli termostat jest podparty, wywali błąd.
  • Poziom 34  
    s.q napisał:
    Witam, nie bardzo rozumiem, chodzi o czuj. temperatury czy stanu płyny?

to już w tym temacie wyjaśnił kolega mansky

s.q napisał:
    Jeżeli temp. radze spr termostat, Oktavia ma czyjnik temp. przed i za terostatem czyli dzwie sztuki. ecu sprawdza zmiany różnice jakie sie pojawiają przy pracy silnika. Jeżeli termostat jest podparty, wywali błąd.

byłbym Ci wdzięczny za wskazanie tych dwóch czujników tzn. tego przed i tego za termostatem :cunning:
  • Poziom 10  
    Odświeżę trochę temat bo dyskusja się nawiązała konkretna ale nikt do końca nie zrozumiał o co dokładnie chodzi i wydaje mi się że teoria Zbyniu_2011 jest jak najbardziej słuszna. Chodzi o to że gdy temperatura powietrza jest powyżej 5 stopni Celcjusza to ta kontrolka się nie świeci, natomiast gdy temperatura spada jesienią i zimą to po uruchomieniu silnika pojawia się sygnał dźwiękowy i zaczyna mrugać ta nieszczęsna kontrolka od temperatury. Przymierzam się do wymiany płynu w chłodnicy właśnie. Jak go wymienię to dam znać czy pomogło i czy to przez jakość tego płynu mruga.
  • Poziom 26  
    Trochę stary temat, ale -Zbyniu_2011- nie napisał ile płynu w zbiorniczku było po wymianie. W moim tak się dzieje z paliwem, jak zapala się rezerwa to dolewam paliwa, poprawia się jego jakość i wtedy gaśnie :-)
    Ciekawe co tam u -tmichal24- z tym płynem?
  • Poziom 10  
    Niestety pomyliłem się, wystarczyło dolać trochę płynu i już kontrolka na mrozach nie miga. Zmyliło mnie to że poziom płynu miałem zawsze między stanami min - max teoretycznie powinno być dobrze a tu proszę.
    Swoją drogą co się dzieje z płynem podczas mrozu, kurczy się???