Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner cyfrowy i antena pokojowa!! Problemik.

05 Lip 2004 14:22 1658 5
  • Poziom 10  
    Witam. Mam mały problem: Odkąd kupiłem sobie tuner cyfrowy (miałem analogowy) to zakuca mi odbiór z anteny pokojowej. Czym to jest spowodowane?? Czy kabel do anteny pokojowej musi byc ekranowany?? :(
  • Poziom 26  
    Witam. Ztyłu tunera powinna być regulacja przy modulatorze. Możliwe że pasma są blisko siebie. Spróbuj przestawić częstotliwośc pokręcając tym trymerkiem.
  • Poziom 23  
    Kabel antenowy powinien być ekranowany ( zakładam, że masz antenę z symetryzatorem lub ze wzmacniaczem ), może uszkodzone jest połączenie przy wtyczce antenowej lub przy samej antenie.
    Możliwe też, że np. Czesi zakłócają odbiór.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 38  
    Każde jedno urządzenie elektroniczne (elektryczne) emituje jakieś zakłócenia, które w niesprzyjających warunkach (zbyt bliska odległość między nimi) mogą się wzajemnie zakłócać. W Twoim przypadku może to być, tak jak już było wspomniane, zakłócenie pochodzące z modulatora lub z samego sygnału cyfrowego. Cyfrówka daje zwykle zakłócenia w postaci ukośnych, przerywanych kilku linii (zwykle równoległych do przekątnej ekranu) lub bezładnie porozrzucanych kresek po całym ekranie (tzw. sieczka). Najprostszym sposobem uniknięcia tych zakłóceń jest zwiększenie odległości między nimi. Inne sposoby (ekranowanie przewodów) też czasami może być skuteczne.
  • Poziom 11  
    Jak w pokoju jeszcze uruchomiony jest komputer to sieczka murowana, a co do bliskiej odległości również się zgadzam..., a może to zakłócenia z sieci...
  • Poziom 15  
    jeżeli myślisz o dobrym odbiorze programów tv,to zapomnij o "antenach"
    pokojowych.