Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner cyfrowy i antena pokojowa!! Problemik.

onio14 05 Lip 2004 14:22 1577 5
  • #1 05 Lip 2004 14:22
    onio14
    Poziom 10  

Witam. Mam mały problem: Odkąd kupiłem sobie tuner cyfrowy (miałem analogowy) to zakuca mi odbiór z anteny pokojowej. Czym to jest spowodowane?? Czy kabel do anteny pokojowej musi byc ekranowany?? :(

0 5
  • #2 05 Lip 2004 22:21
    Orzel27
    Poziom 26  

Witam. Ztyłu tunera powinna być regulacja przy modulatorze. Możliwe że pasma są blisko siebie. Spróbuj przestawić częstotliwośc pokręcając tym trymerkiem.

0
  • #3 05 Lip 2004 22:50
    kacha36
    Poziom 23  

Kabel antenowy powinien być ekranowany ( zakładam, że masz antenę z symetryzatorem lub ze wzmacniaczem ), może uszkodzone jest połączenie przy wtyczce antenowej lub przy samej antenie.
    Możliwe też, że np. Czesi zakłócają odbiór.

Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #4 06 Lip 2004 13:34
    Preskaler
    Poziom 37  

Każde jedno urządzenie elektroniczne (elektryczne) emituje jakieś zakłócenia, które w niesprzyjających warunkach (zbyt bliska odległość między nimi) mogą się wzajemnie zakłócać. W Twoim przypadku może to być, tak jak już było wspomniane, zakłócenie pochodzące z modulatora lub z samego sygnału cyfrowego. Cyfrówka daje zwykle zakłócenia w postaci ukośnych, przerywanych kilku linii (zwykle równoległych do przekątnej ekranu) lub bezładnie porozrzucanych kresek po całym ekranie (tzw. sieczka). Najprostszym sposobem uniknięcia tych zakłóceń jest zwiększenie odległości między nimi. Inne sposoby (ekranowanie przewodów) też czasami może być skuteczne.

0
  • #5 22 Lip 2004 23:26
    qulfon
    Poziom 10  

Jak w pokoju jeszcze uruchomiony jest komputer to sieczka murowana, a co do bliskiej odległości również się zgadzam..., a może to zakłócenia z sieci...

0
  • #6 25 Paź 2004 22:16
    ma23rek
    Poziom 15  

jeżeli myślisz o dobrym odbiorze programów tv,to zapomnij o "antenach"
    pokojowych.

0