Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec basowy - Przedwzmacniacz

daver11 06 Dec 2009 15:47 1382 4
    daver11
    Level 12  
    Mam pytanie. Jaki zastosować przedwzmacniacz do pieca basowego? Mam zamiar umieścić tam taki głośnik : http://stx.sote.pl/gde-25-300-8-se.html a wzmacniacz to będzie kostka tda 7294 do tego trafo 24v 150 w. Proszę o szybka pomoc. I mam wymaganie żeby ten przedwzmacniacz był w formie kitu lub ktoś by mi mógł go złożyć w cenie do 50 zł.
    daver11
    Level 12  
    Ma być to co w normalnym piecu do basu czyli korektor (bas średnie wysokie). I ma być wyjście słuchawkowe oraz najlepiej jakby było wejście na cd lub mp3 (ale to chyba nie problem bo się wepnę za przedwzmacniaczem prosto do końcówki). A piec mam zamiar złożyć jak najprędzej bo gitara idzie pocztą. Nie chciałem kupować pieca za 200zł który ma marne 15 w i głośnik 20cm. A ten piec zrobię za jakieś 300 zł góra. I przy okazji ten głośnik mi się wydaje że ma za wąskie pasmo do gitary bo ciągnie do 3000 a tamten do 5000hz.
    jankazik
    Level 16  
    No właśnie. W kolumnie do wzm dla gitary basowej montuje się tweeter. Dasz głośnik do 3k najprostszy filtr na kondzie do tweetera jakiegoś taniego tubowego. Jako pre to zrób układ najprostszy: OPAmp - regulator - OPAmp. Np na TL072. W środku ma dwa układy to wystarczy jeden scalak, zasilanie +- 15-18 V żeby była dobra dynamika i do przodu. Schematów u wujka gugla są setki.
    daver11
    Level 12  
    a jeszcze mam takie pytanie jaki wzmacniacz kupic jezeli mam trafo z eltrona i po wyprostowaniu daje 55 v ?? musi to byc kit do złożenia.

edit: Już nietrzeba można zamknąć