Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung clp300 szara cieniutka linia na wydruku

dzinks0 06 Gru 2009 16:50 2181 7
  • #1 06 Gru 2009 16:50
    dzinks0
    Poziom 12  

Witam serdecznie
    wydruk jak na zdjęciu, na ktorym przedstawione jest drukowanie na całej wysokości A$ cieniutka szara linia
    samsung clp300 szara cieniutka linia na wydruku
    co może być przyczyną jej drukowania?
    na tym światłoczułym bębnie widać takiej samej szerokości linie -tak jakby bęben nie był do konca czyszczony. jeśli to problem tego drukowania to jak go usunąć?
    rozkręcałem już drukarke i oczyściłem z toneru, ktory był na tej listwie czyszczącej a jednak nadal się pojawia ta linia na wydruku

0 7
  • #2 06 Gru 2009 21:17
    Mariusz Rogalski
    Poziom 15  

Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie Wyjmij wałek bębna i wyczyść listwę czyszczącą Jest duża szansa że to nie uszkodzenie listwy tylko jakiś brud

0
  • #3 07 Gru 2009 22:47
    dzinks0
    Poziom 12  

niestety czyszczenie tego zielonego bębna-jak miewam światło czułego nic niedaje i nadal jest drukowana ta linia.
    co teraz myslicie? co mam sprawdzić?

0
  • #4 07 Gru 2009 23:31
    Mariusz Rogalski
    Poziom 15  

Czyścisz bęben czy listwę która go czyści?

0
  • #5 08 Gru 2009 02:01
    dzinks0
    Poziom 12  

czyściłem zarówno bęben jak i listwę czyszczącą.
    ale ze wzglęgu że ta linia jest ciągle, to raczej niemożliwe jest jak dla mnie, aby bęben ciągle niebył dokladnie czyszczony z tonera.

0
  • #6 08 Gru 2009 20:34
    Mariusz Rogalski
    Poziom 15  

Na rysunku który zamieściłeś nie widać dokładnie jak zorientowana jest kartka Jeżeli linia jest równoległa do dłuższej krawędzi kartki A4 to uszkodzenie listwy czyszczącej bebna jest bardzo prawdopodobne Jezeli czyściłeś listwe bebna i nie dało to rezultatu to prawdopodobnie jest ona uszkodzona a nie jest to dobra wiadomość zważywszy na cene bebna Samej listwy raczej nie kupisz

0
  • #7 09 Gru 2009 21:37
    dzinks0
    Poziom 12  

a jak rozpoznać że to wina listwy ?

0
  • #8 10 Gru 2009 00:31
    Mariusz Rogalski
    Poziom 15  

Wymontować i sprawdzić czy nie jest uszkodzona powierzchnia współpracująca z bębnem Wystarczy bardzo małe uszkodzenie (około 1 mm) a będzie ciągneła pasek

0
  Szukaj w 5mln produktów