Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektroniczny czytnik książek Kindle 2

lukashall 06 Dec 2009 17:19 4981 9
 • Elektroniczny czytnik książek Kindle 2

  Każdy zapalony czytelnik może wymienić kilka rzeczy, które kocha w przesiadywaniu na kanapie z dobrą książką w ręku. Wrażenia te zaczynają się od fizycznego uczucia trzymania książki, a kończą na sposobie w jaki autor poprowadzi akcję, co pozwala na całkowitą ucieczkę od świata rzeczywistego. Amazon chciał posiąść serca czytelników dostarczając im coś co wywoła te i wiele innych uczuć podczas zagłębiania się w lekturę. Przedstawił Kindle 2 - elektroniczny czytnik.

  Jedną z zalet Kindle jest możliwość ściągnięcia fragmentu książki (zwykle kilka pierwszych rozdziałów), co pozwala na zapoznanie się z formą i treścią. Ułatwia to zdecydowanie, czy książkę warto zakupić.  Bateria w urządzeniu wytrzymuje około tygodnia, a ładuje się ją za pomocą portu micro USB 2.0 przez komputer lub załączoną ładowarkę sieciową. Kiedy poziom naładowania baterii zbliża się do zera, Kindle prosi o wyłączenie sieci bezprzewodowej, co podwaja czas używania baterii.

  Obudowa jest cienka i lekka, co pozwala na bezproblemowe przechowywanie i przenoszenie urządzenia. Książki można czytać używając tylko jednej ręki, gdyż przyciski przewijania stron znajduję się po obu stronach obudowy.

  Urządzenie posiada też wady. Nie można wymieniać się książkami pomiędzy urządzeniami.

  Specyfikacje techniczne:
  - wyświetlacz z elektronicznego papieru E Ink o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 800 x 600 pikseli, z szesnastostopniową skalą szarości
  - 2 GB wbudowanej pamięci
  - jedno naładowanie wystarcza na używanie przez tydzień
  - modem HSDPA
  - niecałe 300 g wagi
  - wymiary: 20,3 x 13,5 x 0,9 cm
  - cena: 259 dolarów (ok. 710 zł)

  Link

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  lukashall
  Level 12  
  Offline 
  Profesjonalne tłumaczenia z angielskiego na polski i z polskiego na angielski. Info przez PW lub mailowo.
  lukashall wrote 98 posts with rating 8, helped 0 times. Live in city Olsztyn. Been with us since 2009 year.
 • #2
  fotomh-s
  Level 23  
  jest tu wifi, czy tylko HSDPA?
  czy HSDPA jest płatne? (bo w komórkach jest płatne)

  czy jest dystrybucja w polsce? albo czy na alledrogo będzie coś takiego? (żeby nie sprowadzać z ameryki)

  bateria chyba tydzień nie wytrzyma jak ktoś dużo czyta (kiedyś miałem w ręku PDA, wiem że pda pożera o wiele więcej, było naładowane w 70%, po 3 godzinach bateria padła, pda nie było stare miało może rok, miało wyłączone wifi, ale to tak nawiasem dla porównania tego co pisze producent, a co jest na prawdę)
 • #3
  Kao
  Level 15  
  Jest jeszcze niemiecka wersja serwisu Amazon.
 • #4
  DawwidW
  Level 15  
  Pewnie nie tydzień, ale wyświetlacz e-ink jest przecież dużo mniej prądożerny niż LCD
 • #5
  micard
  Level 14  
  coby uściślić e-ink pobiera energię tylko przy zmianie wyświetlanego obrazu. Głównym prądożercą jest tu zatem procesorek i układ komunikacji - wg mnie tydzień na baterii jest realny
 • #6
  fotomh-s
  Level 23  
  micard wrote:
  coby uściślić e-ink pobiera energię tylko przy zmianie wyświetlanego obrazu. Głównym prądożercą jest tu zatem procesorek i układ komunikacji - wg mnie tydzień na baterii jest realny


  możliwe, ale układ komunikacji to straszny żarłok, procek przy nim to nic
  jakby miał cały czas włączoną komunikację, to chyba tyle nie wytrzyma.

  i jeszcze jedno: czy ktoś powie tutaj coś więcej o technologii e-ink
 • #7
  TokamakPl
  Level 16  
  Witam, urządzenie pracuje około 80 godzin na jednym ładowaniu, oczywiście połączenie UMTS nie jest wymagane, a WiFi nie jest zaimplementowane. O e-ink jest dużo na Wikipedii.
 • #8
  RedForce
  Level 23  
  Tak, a najfajniejsze jest zdalne kasowanie książek bez naszej wiedzy w tych urządzeniach... ;)
  Powtórzę się, ale wolę trochę dołożyć i kupić sobie netbooka.
 • #9
  Marriu
  Level 2  
  Powyższe to jakieś bzdury wyczytane w nieprzychylnych pismadłach internetowych.
  Kindle 2 obsługuje książki w formacie .azw (kupione w amazon.com) a także:
  prc, mobi, txt. pdf.
  Obsługuje również pliki graficzne (gif, jpg) ale trzeba je wgrac w folder o dowolnej nazwie i umieścić go w stworzonym do tego celu folderze "pictures" w głównym katalogu Kindle.
  Oryginalne książki amazon.com z adnotacją "text-to-speech-enabled" można odsłuchiwać w kilku prędkościach przy pomocy 2 głosów (męski i damski) po angielsku.
  Ma wbudowany odtwarzacz mp3 (pliki wgrywamy do folderu audible), słownik angielsko-angielski Oxford, sklep amazon.com online oraz angielską wersję Wikipedii (za darmo na całym świecie) przy pomocy przeglądarki. W USA ponadto służy jako przeglądarka do internetu (darmowa w sieci whispernet). Ma 2 GB pamięci na różne pliki.
  Zakupu mozna dokonac przy pomocy karty kredytowej na stronie www.amazon.com.
  Cena (włącznie z przesyłką i z góry ryczałtowo zapłaconym cłem i podatkiem VAT - odpowiednio 3% i 22%) wynosi ok. 970 zł. Obsługa UPS jest rewelacyjnie szybka- na 100% szybsza niż poczta polska.
  Najważniejsza uwaga: w Kindle 2 możemy czytać książki przerobione przy pomocy wszelkiego oprogramowania na format czytelny przez Kindle 2, natomiast książki zakupione w amazon.com w formacie .azw są "czytelne" na KIndle 2 oraz na PC jedynie w programie "Kindle for PC", który możemy zainstalować, jeśli mamy kupiony Kindle 2 i założone konto w amazon.com.
  Posiada wejście słuchawkowe do normalnych słuchawek, wbudowane głośniczki.
  Kabel USB lepiej strzec jak oka w głowie, bo jest nietypowy.
  Drugi koniec tego kabla służy do podłączenia do ładowania do wtyczki amerykańskiej z tranformatorem na 110V albo 220V (potrzebna przejściówka w Polsce z amerykańskiej na polską wtyczkę). Można też podłączyć końcówkę do dowolnej wtyczki z 220V na USB, ale trzeba sprawdzić zgodność napięcia i natężenia z tymi napisanymi na wtyczce amerkańskiej (nie przekraczać 5 V). Można też ładować bezpośrednio z komputera.
  Bateria wytrzymuje 2 tygodnie przy czytaniu. Przy korzystaniu z internetu tydzień.
  Ogólnie sprzęt jest niezły. I daje mnóstwo radości, a ponieważ jest zrobiony na okrojonej dystrybucji Linuksa - Ubuntu ma wielką przyszłość przed sobą...
  Odkryłem ostatnio, że ma wbudowaną grę Saper.

  Pozdrawiam

  Dodano po 5 [minuty]:

  Shft+ALt+M =>> Minesweeper
 • #10
  Urgon
  Editor
  AVE...

  Jeśli jest ładowane przez USB, to starczy dowolny zasilacz USB dający 5V 500mA. To teraz standard dla telefonów i sprzętu przenośnego...

  Sam używam książek w formacie PRC, gdybym miał kasę, to kupiłbym sobie to Kindle 2...