Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitodens 333 i ogrzewanie podłogowe : jak tym sterowac ?

06 Gru 2009 19:26 2769 4
  • Poziom 9  
    Jak sterować ogrzewaniem podłogowym zasilanym z pieca Vitodens 333 ? Od kilku tygodni mieszkamy we własnym domku. W salonie i kuchni mamy podłogówke, w pozostałych pomieszceniach kaloryfery. Dogrzewmy się również kominkiem. Dla ustawiania podłogówki mam regulator temperatury Hydros 100, który wpuszcza w podłogówke ciepłą wodę z pieca, jesli zmierzona przez Hydros temperatura na wyjściu z pieca jest wyższa niż ustawiona na regulatorze. Do regulacji mogę również wykorzystywać zawór zwrotny podłogówki. Pan monter-hydraulik (wykonawca od dewelopera) twierdził, że taki zestaw: Hydros + zawór ma nam wystarczyc do regulacji ogrzewania podłogowego. Problem jest w tym, że nie mam możliwości zaprogramowania (w automatyce pieca) temperatury wody wychodzacej na wejście do podłogówki. Jest to ta samo wyjscie z pieca, która za trójnikiem doprowadza również goracą wodę do kaloryferów. Sterowanie temperaturą wody w tym obiegu odbywa sie poprzez ustawienie porządanej temperatury pomieszczeń ogrzewanych kaloryferami. Piec uwzglednia również temperature na zewnatrz domu (czujka) wiec temperatura podawna przez piec zależy od warunków pogodowych. Dzwoniłem do info-lini Viessmanna. Sugerwoali zakup <mięszacza z napędem> (1794 PLN netto). Podobno wtedy będe mogł ustawiać temperature na podłogówce automatycznie w zależności od pogody. Pytania: (1) czy instalacja mięszacza ma sens ? Czy mięszacz pozwoli mi na niezależne okreslanie temperatur i OKRESÓW grzania kaloryferów i podłogowki ? Podłogówke chcaiłbym wyłączać na noc. Czy automatyka nie wpowinna zaweirać czujki temperatury w salonie (jak grzeję kominkiem to niepotrzebna jest podłogówka). Dziekuję za wypowiedzi, pozdrawiam, Janusz
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    To co powiedzieli na infolini to prawda czyli zestaw uzupełniajacy do obiegu grzewczego z mieszczaczem ale nie tylko do tego pomapa na co +pompa na podłogówkę +sprzęgło +czujnik temperatury sprzęgła i to już jest w sumie nieco większa kwota ale zapewni Ci niezależną regulacje obu obiegów grzewczych.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za wsakzówki. Pompe na podłogówkę mam, czyli zostaje mi mięszacz isprzęgło.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    i pompa na CO za sprzęgłem z zestawem rozszeżającym.
  • Poziom 9  
    Dziękuję , zastosowałem , sprawdziło sie