Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe ~4000 zł. Sprecyzowane wymagania

Sighval 06 Gru 2009 20:07 2066 9
  • #1 06 Gru 2009 20:07
    Sighval
    Poziom 9  

Witam.
    Poszukuję zestawu do 4k. Muza + film.

Amplituner i kolumny.

Odtwarzacz DVD zupełnie NIE POTRZEBNY - nie ma go być (za filmy weźmie się osobny odtwarzacz blue-ray podłączony do amplitunera). Tylko CD.

Kolumny. Myślę nad 4 - 2 pracujące w stereo (więc musi dać się to tak podłączyć) do muzyki plus 2 z tyłu, do filmów i koncertów (mniejsze). Subwoofer absolutnie nie jest wymagany, choć być może - byle nie dudnił za bardzo (MUZYKA).

PRZEZNACZENIE.
    70% muzyka - jazz, blues, rock (najmocniejsze granie to okolice King Crimson).
    Filmy - głównie żeby było słychać :D
    Dobrze musi sobie radzić z koncertami z DVD - wtedy poleci w surround, więc tyły powinny odtwarzać na tyle znośnie, aby nie odstawały od przodów.

Jakiś składak fajny, z kablami i ze wszystkim.

Jestem właściwie zupełnie zielony, proszę więc o pomoc - zatrzęsienie na rynku, nie wiem, z czego wybierać :)

Edit.
    Pójdzie do tego (prócz blue-raya) jeszcze 46" Sharp LCD, gdyby miało to jakieś znaczenie.

0 9
  • #2 07 Gru 2009 11:39
    Sighval
    Poziom 9  

Wymyśliłem na razie coś takiego:
    http://allegro.pl/item842387344_harman_kardon_avr_255.html
    http://allegro.pl/item840208106_harman_kardon_hd750.html
    http://allegro.pl/item843260736_audiofilskie_kolumny_elac_fs109_2.html

+ jakieś 2 kolumny które pójdą na tyły, do surroundu.

No i kable jakieś.

Ma to pójść do dość małego salonu, nie jestem audiofilem - nie stać mnie ;)
    Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, przede wszystkim w muzyce.

MUSZĘ się zamknąć w 4500 złociszy.

Co myślicie?

0
  • #3 07 Gru 2009 13:00
    Pablo1964
    Moderator

Sighval napisał:
    Ma to pójść do dość małego salonu, nie jestem audiofilem - nie stać mnie ;)
    Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, przede wszystkim w muzyce.

Przeczytaj i napisz, czy zostajesz przy koncepcji wielokanałowego amplitunera. Jakie wymiary ma Twój salon?

0
  • #4 07 Gru 2009 13:34
    Sighval
    Poziom 9  

Czy idąc w sprzęt stereo będę miał możliwość podłączenia dodatkowych kolumn, blue-raya, tv i uzyskanie surroundu przydatnego w filmach/koncertach?

Wybacz laickie pytania ;)

0
  • #5 07 Gru 2009 14:02
    Pablo1964
    Moderator

Tak, w przypadku poźniejszego zakupu amplitunera KD z wyjściem pre-out, do którego można podłączyć wzmacniacz stereo.

Nie chcę Cię zniechęcać do sprzętu wielokanałowego, jedynie chcę, żebyś zdawał sobie sprawę z ograniczeń. Co do AVR255 - wielu twierdzi, że brzmi w stereo całkiem znośnie. Weź swoją ulubioną płytę do salonu i posłuchaj ją na tym sprzęcie. Powiedz, jak oceniasz brzmienie tego amplitunera.

0
  • #6 07 Gru 2009 14:19
    Sighval
    Poziom 9  

Dobra, trzeba będzie pojechać i posłuchać ;)

A co z kolumnami? Stereo to właściwie podstawa, sorround ma być dodatkiem - na tyle jednak dobrym, aby koncerty były dobrze nagłośnione.
    Coś z nówek do 1600 zł się znajdzie? Czy szukać raczej czegoś takiego, jak podałem w drugim poście?

Co do salonu:
    Myślę, że powinno to dobrze brzmieć na ok. 25m2 powierzchni.

0
  • #7 07 Gru 2009 14:27
    Pablo1964
    Moderator

Będzie trudno. Kolumn tym bardziej trzeba posłuchać. Żeby brzmienie w kinie było spójne, wszystkie 5 kolumn powinno pochodzić z tej samej serii. Subwoofer sobie podaruj, przyda się do kina ale możesz dokupić go później. Jednak do kina nie zapominaj o kolumnie centralnej.

0
  • #9 07 Gru 2009 14:37
    Pablo1964
    Moderator

Posłuchaj ich, posłuchaj JBL E - choć sądzę, że w Twojej muzyce się nie sprawdzą. Bardziej analitycznie brzmią np. Infinity Beta.

0
  • #10 07 Gru 2009 14:47
    Sighval
    Poziom 9  

A co tego?
    Jeszcze, jak by nie patrzeć, brakuje 3 kolumn, a budżet ciężko bardziej naciągną...

0