Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka Poulan PRO 34cc i nie mogę jej odpalić.

06 Dec 2009 21:10 7437 19
  • Level 14  
    Mam piłę spalinową Polan PRO 34cc i nie mogę jej odpalić. Piła jest mało używana. Na początku paliła, potem raz palił a raz nie. Iskra jest niebieska, gaźnik przedmuchałem. Moduł zapłonowy kupiłem nowy oryginalny i też nic z opaleniem. Świeca jest wilgotna. Z cylindra trochę pluje paliwem. Kompresja 4at. Po kilka krotnym pociągnięciu za linkę słychać syk z cylindra.Chciałbym bardzo znać przyczynę tej awarii.
  • Level 19  
    witam nie wiem jak mierzyłeś ale 4 atm to chyba trochę za mało .
    powiem tak 8 atm to silnik trup więc może gdzieś sie rozszczelnił .
    Pozdrawiam
  • User under supervision
    Technika mierzenia sprężania się kłania.
    Odkręć tłumik i zobacz na pierscienie.
  • Level 14  
    Mierzyłem manometrem ,sprawdzę jeszcze raz dokładnie i zerknę na pierścienie,dziękuję za podpowiedzi.
  • User removed account  
  • User under supervision
    Manometry samochodowe błędnie mierzą dla małych pojemnośći.
    OT co.
    Trzena mieć manometr dla małych pojemnośći.
  • User removed account  
  • Level 14  
    Witam. Zmierzyłem jeszcze raz ciśnienie kilka razy pociągając za sznurek jest około5at. Przyrząd jest od mierzenia ciśnienia w samochodach. Klin jest dobry w magnecie wypust jest na stałe. Mam kosiarkę tam ciśnienie niema nawet 1at a odpala.Tak więc dalej nie wiem co jeszcze zrobić, żeby odpalała.
  • User removed account  
  • Level 14  
    Zawór jak pociągnę powietrze rurką to się otwiera. świeca była zmieniana,przerwa prawidłowa.

Dodano po 10 [minuty]:

Benzyna nie dawno kupiona.W kosiarce odpala, ssania nie ma.
  • User removed account  
  • Level 14  
    Pierścienie wyglądają na dobre. Gaźnik tylko rozebrałem, przedmuchałem i złożyłem, uszkodzonego czegoś nie widzę. Regulacji nie robiłem, bo nie mogę odpalić, jak paliła to pracowała dobrze.
  • User removed account  
  • Level 14  
    Zrobiłem tak jak pisałeś i dalej nie odpala,chyba rozbiorę silnik i zobaczę co jest grane.
  • User removed account  
  • Level 19  
    kosiarka posiada 1atm bo pewnie jest dekompresor odśrodkowy .A to nie oznacza że takie jest ciśnienie faktyczne .
  • User removed account  
  • Level 14  
    Po wyjęciu cylindra pierścień był zapieczony na szerokości 1cm z tylnej strony od wydechu dlatego nie było widać. Po złożeniu piła odpala, moduł był dobry, mam więc drugi na zapas. Mam jeszcze problem z ustawieniem wolnych obrotów, bo kręciłem tymi dwoma śrubkami.
  • Level 14  
    Temat zamykam ,pęknięta była podkładka bakielitowa przy gażniku i łapał dodatkowe powietrze.Dziękuję wszystkim za dobre podpowiedzi.