Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat ibiza 2001r co zrobić z seryjnym radiem ?

b4rtekk 06 Gru 2009 21:44 5493 9
  • #1 06 Gru 2009 21:44
    b4rtekk
    Poziom 9  

posiadam seata ibize z 2001 r . Ma on radio z wyswietlaczem w wersji high. nie wiem co mam z nim zrobic gdyz moge z niego sluchac tylko radia i kaset. Czy oplaca sie montowac emulator zmieniarki? testowalem juz transmitery fm, okazaly sie wielka lipa - dzwiek do kitu i sterowanie tez nieciakawe. znacie jakies dobre i nie za drogie wyjscie z tej sytuacji?

Użyj klawisza "Pisownia" i popraw swój post. Ozdobnik w temacie skasowałem. Reg. pkt 15 , 10.9 , 11.2. [damiancz]

0 9
  • #2 06 Gru 2009 22:26
    greorgg
    Poziom 12  

emulator zmieniarki podłączony do dobrego mp3 i będzie ok

0
  • #3 06 Gru 2009 22:27
    rzeziu
    Poziom 17  

Można sie wpiąć sygnałem pod mechanizm od kasety i słuchac mp3, palmtop,itp zamaist kasety.

0
  • #4 07 Gru 2009 16:35
    b4rtekk
    Poziom 9  

A jak to dokladnie zrobic? jest to skomplikowany i drogi zabieg? czy wystarczy prosty kawalek kabla i mp3 ?

0
  • #5 07 Gru 2009 18:58
    rzeziu
    Poziom 17  

kawałek kabla najlepiej z oryginalnie zalanym jackiem.
    1.Rozkręcamy radio.
    2.Możemy wlutować się pod głowice (ale dzwięk może być przesterowany)
    w takim przypadku:
    3. Idziemy po ścieżkach, skupiając się jak rozpływa się sygnał R L od magnet. Napewno idzie do jakiegoś scalaka, a po drodze w szereg są kondensatorki. Wpinamy się pod te kondensatory. Na ich wejściu.
    Jeżeli kaseta jest Ci zbędna to silniczek najlepiej odłączyć.

Powodzenia. Jak coś to pisz.

0
  • #6 07 Gru 2009 19:54
    b4rtekk
    Poziom 9  

Nie znam sie za bardzo na elektronice... Powiedz mi czy jest duża szansa że coś zepsuje i cale radio mi padnie? Bo jeśli tak to poszukam kogoś kto mi w tym pomoże. Ale wydaje mi się że to całkiem rozsądny sposób.

0
  • #7 07 Gru 2009 20:09
    rzeziu
    Poziom 17  

Musisz pobielić przewody L, R , masa.
    Skróć pobielone przewody.
    Jak znjadziesz te kondensatorki to dolutuj do wej. tzn od strony mechaniki, a nie strony scalaka.
    Jeżeli masz problem ze znalezieniem to uruchom mechanizm kasety i ruszaj palcem po kondziolach,aż usłyszysz brummm.

A Radio nie ma czasem wejścia AUX ??
    Bo może zaczynam od tyłu a okarze się,że jest AUX. gdzie można wpiąć przewody,bez lutowania.

0
  • #8 07 Gru 2009 20:38
    b4rtekk
    Poziom 9  

Wejścia AUX nie ma, niestety....
    Nie bardzo rozumiem co piszesz (np. pobielic ), jest kompletnieciemny jeśli chodzi o te sprawy. Może uda mi sie znaleźć jakiś schemat, może wtedy bedzie łatwiej.

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze jedno. jeśli juz znajde te kondensatorki i przylutuje L i R to wtedy co zcmasą? gdzie ja powinieniem wlutować?

0
  • #9 07 Gru 2009 21:02
    rzeziu
    Poziom 17  

Obieramy kabelek z izolacji, nastepnie grzejemy lutownica i dajemy cyne,aby był pocynowany. Mase do masy kolego:)

0
  • #10 07 Gru 2009 21:25
    b4rtekk
    Poziom 9  

Spróbuje to zrobić. mam nadzieje że nic nie zepsuje.... xD Dzięki za pomoc ;) jak ktoś ma jeszcze jakieś fajne pomysły to piszcie ;)

0