Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz parowy a czyste dywany

piter69 06 Dec 2009 21:50 7207 2
    piter69
    Level 11  
    Witam
    Do założenia tego tematu skłonił mnie brak informacji na temat prania dywanów odkurzaczem parowym (nie mopem, parownicą itp)

Posiadam odkurzacz piorący Elektrolux Praxio (ten niebieski) 8 lat.
    Przetestowany na dywanach, materacach, kanapach, tapicerce samochodowej.
    W zależności od tego jakiego środka piorącego użyjesz, tak Tobie wyczyści (jeżeli chodzi o jakość prania).
    Według małżonki to słabo odsysa wodę z dywanów (2-3 dni suszenia grubego dywanu, to jego główna wada),
    poza tym za mały pojemnik na środek piorący+kłopotliwy jego montaż.

Chcę kupić odkurzacz parowy, by prać nim dywany (głównie), tapicerkę itp., żeby zrezygnować z chemii (4 alergików tym jeden astmatyk).
    Interesują mnie Państwa opinie jak się sprawuje ten typ odkurzacza w takim celu.
    Czy ktoś z Państwa używa odkurzacza marki Ariete?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    darek_wp
    Level 28  
    Może warto zamiast odkurzaczem zainteresować się produktami f-my PowerMed (od razu zaznaczę, że nie jestem w żaden sposób z nią związany - byłem tylko na ich prezentacji). Mają urządzenia skierowane na czystość i funkcje medyczne właśnie w kierunku alergii. Można zamówić bezpłatną prezentację. Wszelkie info do kontaktu jest na ich stronie. Łatwo znaleźć w necie.
    piter69
    Level 11  
    Na temat odkurzaczy z filtrem wodnym dużo napisano tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic274775.html
    w samych superlatywach o POWERMED tutaj:
    http://forum-rtv-agd.pl/index.php?topic=28.0
    lub na ich stronie.
    A ja oczekuję na opinie - jak ODKURZACZ PAROWY czyści dywany z zabrudzeń domowych. Nie interesują mnie odkurzacze piorące jako takie,
    ani te z filtrami wodnymi. Chcę maksymalnie ograniczyć użycie chemii domowej.