Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON IP 5000 - błąd serwisowy 5200 - co oznacza ?

adamej 06 Gru 2009 22:03 3386 1
  • #1 06 Gru 2009 22:03
    adamej
    Poziom 9  

Witam użytkowników Canonów.

Co oznacza błąd 5200 w moim modelu, HELP !!!!

Opis choroby:
    Nabyłem niedawno z 2 ręki tę drukarkę bo 2x IP 3000 padły mi na amen.
    Drukarka przyszła kurierem, bez tuszy a głowica choć ponoć drożna luźno sobie leżała w "karetce- sankach" drukarki - gdzie montuje się tusze. Może z tego wynika ten błąd..
    Nie wiem jak na stałe i bezpiecznie zamontować wychodzącą głowicę w sankach ???
    Po prostu wsadziłem "luźną" głowice w jej miejsce - włożyłem nowe tusze i usztywniłem ja nieco...głowice... i włączyłem do prądu. Dr. zaświeciła na zielono. (OK myślę)
    Włączyłem funkcje wyrównania tuszy a potem test drożności i lipa... pobrała kartkę ale wypluła zupełnie pustą...!!!!!!A PO TYM FAKCIE ZAMRuGAŁA 8 RAZY NA POMARAŃCZOWO i zgasła. Po ponownej próbie wydruku pojawił się błąd serwisowy 5200 oi ikona "na czerwonym tle drukarka"

Co doolega mojej drukarce prosze o pomoc, moze poprostu nie potrafie włożyc głowicy na jej miejsce... ?

Adam

Popraw błędy.
    marek216

0 1
  • #2 07 Gru 2009 18:37
    konmaj
    Spec od drukarek

Jeśli chodzi o montowanie głowicy w drukarce, to tam jest taka dźwigienka, który trzeba odchylić do góry, włożyć głowicę i opuścić tą dźwigienkę - wtedy głowica jest w prawidłowym położeniu, a styki na jej elektronice zostaną prawidłowo dociśnięte do styków karetce. Natomiast kod 5200 oznacza zbyt wysoką temperaturę głowicy, czyli niestety najprawdopodobniej głowica jest uszkodzona, choć istnieje pewna szansa, że została tylko źle zainstalowana.

0