Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica nie działa automatyczny zapalnik - brak iskry

06 Gru 2009 22:03 51748 4
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Element, który mógł ulec uszkodzeniu to generator iskry, chyba, że na obwodzie wyjściowym danego iskrownika jest zwarcie. Z postu (jeżeli dobrze zrozumiałem) wynika, że chodzi tylko o jeden palnik. Należy wizualnie ocenić końcówkę iskrownika, np. czy nie pęknięta porcelana. Iskrownik to ten element przy palniku, który zasilany jest z generatora iskry, który ma niezależne 4 obwody wyjściowe, przez co możliwe jest, że na innych palnikach (iskrownikach) jest WN, czyli iskra. Możliwe jest też uszkodzenie styków załączających generator pod danym pokrętłem palnika. Niestety wszystko to można stwierdzić dopiero po rozebraniu kuchni. Ewentualna wymiana generatora iskry jest prosta - 1 lub 2 wkręty i "nasówki" elektryczne.
    Czas jaki musimy trzymać pokrętło po zapaleniu gazy (oczekiwanie), zależy od tego jak wysoko wystaje czujnik (termopara) i czy bezpośrednio znajduje się w płomieniu. Można to w pewnym zakresie ewentualnie regulować mechanicznie. Temat ten nie ma nic wspólnego z elektryką.
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich. Podłączę się pod wątek - ponieważ i Amica i iskrownik.
    Tyle że po myciu kuchenki nie zapala się gaz.
    Wszystkie iskrowniki podają iskrę [ ten co nie zpala gazu - jak by rozproszoną] te pozostałe mają iskierki jak błyskawice. Zamieniałem to co zewnętrznie można zdjąć bez ingerencji i niiic.
    Macie jakiś pomysł?
  • Poziom 19  
    Napewno obaj musicie wymienić na początek po iskrowniku. Co do termopary ,trzeba poprawić jej mocowania na zaworze i przy palniku i sprawdzić efekt., ale do wszystkiego trzeba zdjąć płytę.
  • Poziom 2  
    Witam. U mnie (Amica) nie ma iskry na małym i największym palniku (po przekątnej). Na dwóch pozostałych jest. Ale jak zapalę gaz (zapalniczka) to iskra pojawia się na obydwu. Jak zgaszę to znowu nie ma iskry.
    Proszę o pomysły co może być nie tak. Dziękuję.

Sprawa załatwiona - wymienilem generator iskry.