Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można zablokować numer dzwoniącego w Nokii 6233

07 Gru 2009 01:25 2841 3
  • Poziom 15  
    Witam!

Posiadam Nokię 6233 + kartę ERY Tak Tak (na doładowania, bez abonamentu)
    Mam dość poważny problem. Chodzi o to, że pewna osoba naprzykrza się bardzo swoimi telefonami a ja nie mam najmniejszej ochoty z nią rozmawiać. Wkurza mnie, że telefon ciągle mi dzwoni. A wyłączyć nie mogę bo zawsze może zadzwonić ktoś ważny.
    Czy istnieje jakiś sposób żeby zablokować / specjalnie potraktować dany numer? Np. gdy dzwoni ktoś z numeru 12345678 to żeby zamiast łączyć ze mną zawsze przekierowywało go gdzie indziej (na numer nieaktywny), albo grało sygnał zajętości linii, lub cokolwiek podobnego.
    Taka czarna lista na którą mógłbym typa wrzucić.
    Szukałem w ustawieniach telefonu i nie udało mi się znaleźć niczego takiego. Z tego co wiem ERA tez nie oferuje takiej możliwości (a szkoda!).
    Wie ktos jak to można zrobić? Może istnieje jakiś soft na ten telefon?
    Ostatecznością jest zrezygnowanie z obecnej karty i kupno innej, ale jest to bolesne (zbyt dużo osób zna mój numer) i wolałbym takiej opcji uniknąć.

P.S. Uprzedzając ewentualne pytania: tak, wiem że wtedy osoba ta będzie mogła zadzwonić z innego telefonu, ale myslę że nie jest aż tak inteligentna by wziąć opcję zbanowania swojego numeru pod uwagę ;)

Dziękuję z góry za pomoc!
    Pozdrawiam
    Artur
  • Poziom 38  
    W tym telefonie raczej nie da się czegoś takiego zrobić. Możesz zmienić telefon na jakiś z Symbianem (jest aplikacja Blacklist, która odrzuca rozmowy od numerów z czarnej listy).

Częściowym obejściem problemu może być przypisanie braku dzwonka do danego numeru. Chyba trzeba go dodać do jakiejś grupy i tą grupę ustawić tak, żeby telefon nie dzwonił i nie wibrował kiedy ktoś dzwoni.
  • Użytkownik usunął konto