Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL6270 - błąd i30

a.barszcz 07 Gru 2009 09:57 48352 4
 • #1 07 Gru 2009 09:57
  a.barszcz
  Poziom 1  

  Witam.
  Posiadam zmywarkę Electrolux esl 6270 po ustawieniu programu mycia i załączeniu zmywarka po 5 sekundach wyłącza się załącza się buczek - pompa wypompowuje wodę; na wyświetlaczu pojawia się błąd 30 - co jest tego przyczyną?
  Pozdrawiam.

 • Pomocny post
  #2 07 Gru 2009 22:13
  spkb
  Poziom 14  

  Ten blad oznacza wyciek, otworz boczna obudowe i sprawdz czy miska jest mokra. Jesli jest tam woda to ja wylej i sprawdz skad leci.

 • #3 08 Gru 2009 00:18
  wersion
  Poziom 14  

  Błąd "i30" czyli LED 3 informuje o aktywacji systemu antyzalaniowego, tak jak kolega wyrzej napisał mógł sie pojawić wyciek. Jeżeli wody niema wykonaj reset błędów

 • #4 08 Sty 2011 12:13
  jamnikmar
  Poziom 10  

  Witam
  mnie spotkał podobny problem w zmywarce Electrolux ( kod 30 ) ale po rozebraniu okazało się że, powstała mała dziurka w wężu spustowym .

  Zmywarka Electrolux ESL6270 - błąd i30

  no i oczywiście pływak z krańcówką , który uruchamia ten kod

  Zmywarka Electrolux ESL6270 - błąd i30

  i widok z drugiej strony pływaka

  Zmywarka Electrolux ESL6270 - błąd i30

 • #5 22 Lip 2012 13:09
  Kaki
  Poziom 10  

  Witam

  Rzeczywiście błąd i30 oznacza zalanie

  w moim przypadku problemem była źle zamocowana (lub wydmuchana) uszczelka przy lampce wewnętrznej.

  Najpierw błysk, strzał spowodował jej uszkodzenie i (o dziwo) reakcję zarówno bezpiecznika w mieszkaniu i na klatce schodowej. Wtedy nie spodziewałem się jeszcze, ze uszkodzenie było spowodowane przeciekiem. Zmywarka działa poprawnie, pomimo braku światełka

  3 tygodnie później problem objawił się ponownie w postaci przeraźliwego błysku i oczywiście wypięciem ponownym bezpieczników (ciekawostką jest, że wyłączenie zmywarki nie odłącza światełka, jest ono zasilane bezpośrednio z gniazdka poprzez włącznik przy zawiasie).
  Ze względu na niemożliwość wysunięcia zmywarki bez odłączania przewodów odprowadzających i zasilającego (jego podłączenie później jest baaardzo mozolne i trudne - wąska mała kuchnia z zabudową) zmuszony byłem do kombinacji aby bez rozkręcania zmywarki odpiąć kabel od włącznika przy zawiasie - udało się)
  Powoli zaczynałem podejrzewać wyciek w światełku...

  Kolejne 3 tygodnie później pojawił się błąd i30

  Tym razem nie miałem wyboru, i trzeba było zmywarkę wymontować.
  Szukając przecieków, nie natknąłem się na żadne uszkodzenia... z ciekawości zerknąłem do światełka, co się z nim stało... Moim oczom ukazała się wepchnięta do środka uszczelka... wszystko było jasne, za przeciek odpowiedzialne było światełko.

  Obecnie zmywarka dalej nie posiada światełka (uszkodzona elektronika) Uszczelka została poprawnie zamontowana, obudowa złożona, a dodatkowo od wewnątrz oklejona Klejem Hybrydowo-Akrylowym, aby na pewno więcej tamtędy nie przeciekło...

  Morał na przyszłość - zanim rozbierzecie bebechy zmywarki (rury odpływowe etc. najpierw sprawdźcie wszystkie uszczelki itp. znajdujące się w dostępnych miejscach, czyli np. światełko.

  Pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME