Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana parownika Tartarini TEC 99 electronic

bwiech 07 Dec 2009 10:27 6262 6
    bwiech
    Level 15  
    Witam,

Mam parownik Tartarini w instalacji sekwencyjnej z 2005roku we Fiacie Panda 1.1 - montowana fabrycznie. Jest to najprostsza instalacja sekwencyjna.

Zaczął szwankować parownik - jest duży problem z dostępnością i stąd moje pytanie - na jaki inny (najlepiej Lovato) mogę go zmienić?

Parownik: Tartarini G79SE Super regulator, wersja reduktora - elektronik .

Proszę o pomoc.
    :?: :?: B-M-W :?: :?:
    ub
    Level 13  
    są zestawy naprawcze do takich reduktorów za pytaj serwisie albo w katowicach tartarini
    bwiech
    Level 15  
    Witam,

Wiem, że są - ale parownik kwalifikuje się do wymiany - regenerowany był już trzykrotnie - i po ostatniej regeneracji zrobiłem tylko 15 000 km.

P.S.
    Jestem z pod Warszawy... Do Katowic mam kawałek.

Pozdrawiam,
    B-M-W
    Sterat
    Level 9  
    Właśnie dwa dni temu wymieniłem parownik Mialem Tartarini oryginalny Przejechałem na nim około 140 tyś A objawy to niestabilne obroty jałowe,przy zimnym jaszcze silniku gasł,
    no i problem z ustawieniem obrotów.Wymiana membrany jako zestaw naprawczy ? Hmm
    kosz to okolu 90 zł + robocizna 60 zł + regulacja 40 zł (tak przynajmniej w Bydgoszczy) Wiec postawiłem na nowy z robocizna i regulacja to 290 zł (w tym wymiana filtra, przewodów gumowych i trójników wodnych ) I też Tartarini
    bwiech
    Level 15  
    Witam,

Problem rozwiązany - można zmienić na każdy inny (z drugiej generacji) - bo Tartarini TEC 99 jest generacji II - koszt wymiany parownika na Lovato ELECTRONIC RGE 92 + ogumienie i filtry = 220zł.

Pozdrawiam,
    B-M-W
    marwooj
    Level 10  
    bwiech wrote:
    Witam,

Problem rozwiązany - można zmienić na każdy inny (z drugiej generacji) - bo Tartarini TEC 99 jest generacji II - koszt wymiany parownika na Lovato ELECTRONIC RGE 92 + ogumienie i filtry = 220zł.

Pozdrawiam,
    B-M-W

Powracając do tematu, coś jeszcze trzeba było zmienić w instalacji?

Planuje taki zakupić, ma Lovato ELECTRONIC RGE 92 jakiś symbol (z elektro zaworem bez czy zintegrowanym filtrem)?
    Zephyr
    Level 12  
    Mi sie leje woda z dziurek w tym Tartarini, czy to coś w środku pękło? Poza tym wszystko działa, ale kapie z tych 2 czy 3 dziurek od strony grzybka z tym króćcem w środku...