Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana parownika Tartarini TEC 99 electronic

bwiech 07 Gru 2009 10:27 5728 6
  • #1 07 Gru 2009 10:27
    bwiech
    Poziom 15  

Witam,

Mam parownik Tartarini w instalacji sekwencyjnej z 2005roku we Fiacie Panda 1.1 - montowana fabrycznie. Jest to najprostsza instalacja sekwencyjna.

Zaczął szwankować parownik - jest duży problem z dostępnością i stąd moje pytanie - na jaki inny (najlepiej Lovato) mogę go zmienić?

Parownik: Tartarini G79SE Super regulator, wersja reduktora - elektronik .

Proszę o pomoc.
    :?: :?: B-M-W :?: :?:

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Gru 2009 21:27
    ub
    Poziom 13  

są zestawy naprawcze do takich reduktorów za pytaj serwisie albo w katowicach tartarini

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 08 Gru 2009 09:32
    bwiech
    Poziom 15  

Witam,

Wiem, że są - ale parownik kwalifikuje się do wymiany - regenerowany był już trzykrotnie - i po ostatniej regeneracji zrobiłem tylko 15 000 km.

P.S.
    Jestem z pod Warszawy... Do Katowic mam kawałek.

Pozdrawiam,
    B-M-W

0
  • #4 30 Gru 2009 18:54
    Sterat
    Poziom 9  

Właśnie dwa dni temu wymieniłem parownik Mialem Tartarini oryginalny Przejechałem na nim około 140 tyś A objawy to niestabilne obroty jałowe,przy zimnym jaszcze silniku gasł,
    no i problem z ustawieniem obrotów.Wymiana membrany jako zestaw naprawczy ? Hmm
    kosz to okolu 90 zł + robocizna 60 zł + regulacja 40 zł (tak przynajmniej w Bydgoszczy) Wiec postawiłem na nowy z robocizna i regulacja to 290 zł (w tym wymiana filtra, przewodów gumowych i trójników wodnych ) I też Tartarini

0
  • #5 04 Sty 2010 09:31
    bwiech
    Poziom 15  

Witam,

Problem rozwiązany - można zmienić na każdy inny (z drugiej generacji) - bo Tartarini TEC 99 jest generacji II - koszt wymiany parownika na Lovato ELECTRONIC RGE 92 + ogumienie i filtry = 220zł.

Pozdrawiam,
    B-M-W

0
  • #6 27 Cze 2010 10:10
    marwooj
    Poziom 10  

bwiech napisał:
    Witam,

Problem rozwiązany - można zmienić na każdy inny (z drugiej generacji) - bo Tartarini TEC 99 jest generacji II - koszt wymiany parownika na Lovato ELECTRONIC RGE 92 + ogumienie i filtry = 220zł.

Pozdrawiam,
    B-M-W

Powracając do tematu, coś jeszcze trzeba było zmienić w instalacji?

Planuje taki zakupić, ma Lovato ELECTRONIC RGE 92 jakiś symbol (z elektro zaworem bez czy zintegrowanym filtrem)?

1
  • #7 22 Mar 2013 17:40
    Zephyr
    Poziom 12  

Mi sie leje woda z dziurek w tym Tartarini, czy to coś w środku pękło? Poza tym wszystko działa, ale kapie z tych 2 czy 3 dziurek od strony grzybka z tym króćcem w środku...

0