Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 94r 1,8 6v Czujnik

07 Gru 2009 10:28 4202 10
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich mam pytanie który czujnik odpowiada za wysłanie impulsu do sterownika a następnie z sterownika do cewki.Wiem że w tym typie są dwa czujnik prędkości pojazdu i przemiennik magnetyczny na wale korbowym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A jak myślisz? Iskra jest dopasowana do prędkości auta czy obrotów silnika?
  • Poziom 9  
    Nie byłem pewien.A wie ktoś lokalizację tego czujnika?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Więc silnik nie odpala rozrusznik kręci paliwo dostaje nie ma iskry na świecach cewka jest dobra więc został mi tylko sprawdzić czujnik a następnie sterownik.Wiem że z sterownika pin 27 wychodzi na moduł zapłonowy ale nie wiem teraz jakie impulsy wysyła i czy da go się sprawdzić miernikem?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Miernikiem opór, oscyloskopem sygnał.
  • Poziom 42  
    jak podaje paliwo , to znaczy , że czujnik wału jest dobry. Zobacz czy masz impulsy na pinie 27 sterownika , a najlepiej na pinie.B modułu zapłonu.
    Pin 27 sterownika i B modułu są spięte galwanicznie.
  • Poziom 9  
    Witam więc sprawdziłem jeszcze raz wszystko od nowa paliwa nie podaje a z pinu 27 nie wychodzą żadne impulsy więc chyba przemiennik magnetyczny na wale korbowym.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich to nie był czujnik, ale w sterowniku (simens HOM7700864275 BVM ) była przepalona dioda. Wymieniłem diodę i zaczął się odzywać, ale ciągle nie chce zapalić. Paliwo dochodzi do wtrysku ale wtrysk się nie otwiera tylko raz i to na chwilę. Tylko raz dostanie impuls z sterownika, ale w sterowniku nie wiem co dalej zrobić, jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 42  
    To już dobry objaw , teraz kolej na czujnik wału.
  • Poziom 9  
    Więc sam nie mogłem nic zrobić więc wymontowałem sterownik i zawiozłem do elektronika i 15 min zajęło mu naprawienie tego sterownika.Gdy otwarłem sterownik to nic nie było robione oprócz mojej diody i był przecięty 10 pin że nie ma połączenia z płytką czyli odłączył immo.Po podłączeniu sterownika samochód odpalił od razu.Dziękuje za udział w temacie :D