Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie zasilaniem 230v - czy i jak

panadol 07 Gru 2009 14:49 1319 7
  • #1 07 Gru 2009 14:49
    panadol
    Poziom 11  

Witam
    Jest sobie dlugi kabel do latarni 230v. zalozmy ze jest podlaczony przewodem 2 zylowym. Chcialbym zasilic z tej latarni urzadzenie. Czy jest jakis sprytny uklad pomysl ktorym zrealizowalbym cos takiego :

sterowanie zasilaniem 230v - czy i jak

chodzi mi o to zeby moje urzadzenie bylo zasilane caly czas a latarnia tylko po wlaczeniu "nadajnika"

Czym mozna cos takiego zrealizowac najprosciej ?

Pozdrawiam
    PanAdol

0 7
  • #2 07 Gru 2009 14:59
    goldi74
    Poziom 43  

Nadajnik ma być bezprzewodowy?

0
  • #3 07 Gru 2009 15:03
    panadol
    Poziom 11  

goldi74 napisał:
    Nadajnik ma być bezprzewodowy?

Nie - latarni jest sporo i pomiedzy budynkami wiec chodzi mi o "nadajnik" przewodowy ktory bedzie dzialal na tym samym przewodzie co zasilanie - czy to realne ?

Pozdrawiam

0
  • #4 07 Gru 2009 15:07
    ajpier
    Poziom 37  

Kolega zostawi oświetlenie uliczne w spokoju.

0
  • #5 07 Gru 2009 15:11
    panadol
    Poziom 11  

ajpier napisał:
    Kolega zostawi oświetlenie uliczne w spokoju.

No tak moglem spodziewac sie takich podpowiedzi ;) - zapomnialem napisac iz jest to latarnia na terenie prywatnym i oczywiscie za zgodą a nawet na zlecenie wlasciciela zostanie wykonana "instalacja"
    Pozdrawiam

0
  • #6 07 Gru 2009 15:20
    Pokrentz
    Poziom 21  

Realne, tylko nie jest to bardzo proste. Są technologie przesyłania internetu przez sieć energetyczną, więc jak się wyposaży odbiornik w układ załączający latarnie na rozkaz z nadajnika, to wszystko zadziała. Generalnie nadajnik i odbiornik muszą być odizolowane galwanicznie od sieci. Nadajnik moduluje dodatkowo niewielkim sygnałem prąd sieciowy, o częstotliwości modulacji w zakresie poza częstotliwością sieci i jej harmonicznymi, odbiornik ma na wejściu filtr i demodulator. To wszystko. Impulsy tak zmodulowanego dodatkowo napięcia będa odczytywane jako informacja binarna w odbiorniku i szafa zagra. Jednak takie urządzenie nie jest takim "hop-siup" do zrobienia od zera.

0
  Szukaj w 5mln produktów