Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Midland 1001Z- uszkodzone mcz i SQ

07 Gru 2009 15:16 1861 5
  • Poziom 27  
    Radyjko dostałem z uszkodzonym stopniem końcowym wcz., po wymianie i zestrojeniu moc na sztucznym obciążeniu 3,7W ale brak modulacji , i m.cz szumów tez brak,podstawiłem nowy m.cz kia7217 ale mam problem na wyjściu m.cz nóżka 10 jest 10v a powinno być 6v, po odpieciu nogi 7 wejście m.cz od płytki napięcie spada do 6v co może wywoływacz taka przyczynę.
  • Poziom 14  
    Witam.
    A jakie elementy były uszkodzone w w.cz?
    Rozumiem że nie ma szumów przy odbiorze?
    Sprawdź w jakim stanie jest trafo modulatora i kondensatory koło m.cz.
    Trafił mi się przypadek że elektrolit między m.cz. a trafem był uszkodzony i wtedy na wyjściu m.cz napięcie było ok 10V i oczywiście brak odbioru. Chyba że usterka na wejściu m.cz. Sprawdź też Q9 i Q10.
    Na wszelki wypadek sprawdź co napisałem wyżej i jeśli nie pomoże podstaw drugi układ m.cz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    elementy uszkodzone w m.cz to 2sc1006 i 2078, kondensatory w m.cz wymienione, nie do czytałeś kolego jak odepnę 7 nóżkę jest dźwięk, Sq blokuje mi radio,nie wiem dlaczego, Q9 i Q10 sprawne oraz elementy rc ,nie bardzo wiem jak się wsiąść za ten obwód brak dobrze czytelnego schematu, całe m.cz wymienione na dobre nowe sprawdzone w innym radiu ,zwłaszcza kia7271 i kondensatory ,trafo tez sprawdzone
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    picia22 napisał:
    elementy uszkodzone w m.cz to 2sc1006 i 2078

2SC1006 to driver a 2SC2078 to stopień mocy nadajnika. :!:
    Cytat:
    nie do czytałeś kolego jak odepnę 7 nóżkę jest dźwięk

Wierzyć mi się nie chce, ale jeśli jest tak jak piszesz to masz zwarty kondensator C53 200pF .
    Cytat:
    Sq blokuje mi radio,nie wiem dlaczego, Q9 i Q10 sprawne

Sprawny to dobrze ale sprawdź napięcie na bazie Q10 w czasie odbioru (przy załączonym i wyłączonym SQ) i nadawania. :?:
    Cytat:
    trafo tez sprawdzone

Podpowiem tylko, że trafa nie sprawdzamy omomierzem, ponieważ nie jesteś w stanie zmierzymy czy są zwarcia między-zwojowe - zwykłym multimetrem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    radio oddałem,niestety nie udało mi się go naprawić według waszych wskazówek jednak dzięki za pomoc