Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć silnik do wyłącznika ŁUK 40 gwiazda/trójkąt?

07 Gru 2009 15:43 36321 14
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam stary silnik ze starym włącznikiem ŁUK 40 ****

Podłączyłem wszystko do kupy i silnik działa jedynie na pierwszym biegu.
    Jak włączam drugi nic się nie dzieje,a faza jest na wszystkich bolcach.

Podejrzewam ,że gdzieś jeszcze powinien być mostek na tym przełączniku.
    Może ktoś pamięta jak się to podłącza.

Dorzucam rysunek tego włącznika.

• R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    A ja podejrzewam, że zamieniłeś przewody wychodzące z silnika (początki i końce). Napisz w jaki sposób podłączyłeś pod wyłącznik, oraz jak sprawdziłeś zgodność przewodów wychodzących z silnika (U,V,W oraz X,Y,Z)- jak znalazłeś "pary". :)
  • Poziom 18  
    Na włączniku były oznaczenia, ale na silniku nie znalazłem.
    Zanalazłęm gdzieś w nacie rozpiskę, od innego silnika, bo na tym moim nie ma tabliczki...

Więc te 'pary mogłem zamienić' ... nie znam się na silnikach.
    Jak mam podłączyć ,żeby było git?

Teraz na 1 biegu mam na górnych zaciskach 3 fazy, a na dole 0.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Żeby było git, i żeby ponownie nie rozpisywać się- proponuję na początek przełamać "wstręt" do lokalnej wyszukiwarki. Wpisz np. podłączenie gwiazda trójkąt. :)
  • Poziom 17  
    Cześć,
    mostek z drugiego pakietu powinien iść tak:
    Pozdro,
  • Poziom 1  
    Wiem że temat jest trochę stary ale ja właśnie od dziś zacząłem walkę z takim silnikiem.
    Dostałem silnik i wyłącznik o jakim piszecie nie były ze sobą złączone a kable ze starości chyba już nie mają koloru.
    Wiem że silnik jest sprawny bo udało mi się go podłączyć ale tylko na jednym biegu.
    Z silnika wychodzi 6 kabli i były mostki założone na silniku nie na wyłączniku ale kable były poprzepalane.

Czy może ktoś mi opisać jak to powinno być?
  • Poziom 17  
    Witam,kolego z silnika wychodzą trzy początki U1,V1,W1 i trzy końce U2,V2,W2 uzwojenia.Więc tak najpierw podłącz początki uzwojenia do wyłącznika na wyłączniku zaciski są opisane U1,V1,W1 potem pozostałe przewody czyli końce uzwojenia za pomocą omomierza sprawdzisz przejście i koniec U2,V2,W2 podłączasz do zacisków wyłącznika bardzo proste powodzenia pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam, Panowie mimo zapoznania się z postami w tym temacie potrzebuje pomocy. Otóż mam do podłączenia silnik (3 fazowy 3 biegowy gwiazda- trójkąt) przez przełącznik 3 biegowy gwiazda –trójkąt, przełącznik Łuk 40. Na przełączniku są odpowiednio oznaczenia L1,L2,L3,U1,U2,V1,V2,W1 i
    W2. Natomiast oznaczenia silnika (jak na rysunku) U1,U2,V1,V2,ZA i szósty którego nie jestem w
    stanie odczytać. Rozumiem, że jeśli chodzi o oznaczenia Ux i Vx to podłączyć należy zgodnie z
    oznaczeniami na włączniku, a co z pozostałymi czterema oznaczeniami? Jak je podłączyć? Liczyć na szczęście?

• Poziom 35  
    Chyba coś pomyliłeś, silnik trzy biegowy na sześciu wyprowadzeniach? Daj fotki tabliczki znamionowej i zaciskowej silnika oraz wyłącznika i jego tabliczki czołowej.
  • Poziom 10  
    W tym momencie nie mogę podać tabliczek znamionowych, ale wiem na pewno, że silnik ma 3 tryby pracy (stop jak jest wyłączony, gwiazda i trójkąt). Z puszki silnika wychodzi 6 przewodów. Włącznik ma trzy identyczne pozycje (jest to nowy świeżo zakupiony włącznik).

Dodano po 2 [minuty]:

Udało mi się znaleźć w sieci fotkę tego włącznika

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam jeszcze, że jest to silnik pracujący z tzw. żmijką do "wciągania" zboża na strop.
  • Poziom 35  
    Kolego pawlo.kamil, nie wiesz o czym piszesz, daj te fotki bo inaczej to nie ma jak Ci radzić. Nie będę opierał się na domysłach bo nie chcę żebyś sobie lub komuś krzywdę zrobił.
  • Poziom 10  
    Postaram się w taki razie zamieścić owe fotki jak najszybciej.
  • Poziom 10  
    Okazuje, się że moje połączenie wszystkiego opisane wcześniej działa tylko połowicznie. Silnik rusza ale tylko na pierwszym biegu, na drugim biegu wywala bezpiecznik. Dostęp do silnika będę miał dopiero w weekend. Może macie koledzy jakieś pomysły odnośnie tego drugiego biegu?
  • Poziom 35  
    Pomysły to pewnie wielu kolegów na tym forum ma, tylko nikt nie jest pewny o jaki silnik chodzi.
  • Poziom 10  
    Niestety muszę zamknąć temat, właściciel nie mógł dłużej czekać i sprowadził fachowca do podłączenia silnika.