Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki izolator galwaniczny zastosować do podłączenia TV?

jacek888 07 Gru 2009 16:21 2353 5
  • #1 07 Gru 2009 16:21
    jacek888
    Poziom 8  

Witam.

Mam pytanie do kogoś, kto zna się na instalacjach TV kablowych. Do kablówki podłączony mam monitor z wbudowanym tunerem TV (SAMSUNG 225MW). Problem polega na tym, że gdy ustawiony jest tryb pracy PC, w głośnikach słychać coś w rodzaju piszczenia. Jak dowiedziałem się z forum jest to tzw. pętla masy. Rozwiązaniem jest izolator galwaniczny, jednak niestety nie wiem jak się go stosuje, a na allegro znalazłem kilka rodzajów. Czy istnieje ww. izolator podpinany bezpośrednio do TV (na zakończeniu kabla)? czy trzeba rozdzielać kabel?

PS. To mój pierwszy post, więc jeśli został umieszczony w złym dziale, przepraszam.

0 5
  • #2 07 Gru 2009 16:32
    ANUBIS
    Moderator sekcji Technicznej

Witam

Taki izolator galwaniczny dostaniesz tu :Link

Jaki izolator galwaniczny zastosować do podłączenia TV?

0
  • #3 07 Gru 2009 16:39
    jacek888
    Poziom 8  

Czyli rozumiem, że konieczne jest rozdzielenie kabla ? Zastanawiam się, czy jest możliwa po prostu zmiana końcówki. I jeszcze jedno pytanie, czy założenie takiego izolatora nie naruszy w jakiś sposób poprawności instalacji TV? W skrócie może opiszę jak to wygląda: po wejściu do mieszkania kabel jest rozdzielony na TV i internet. Kabel TV doprowadzony jest do dekodera cyfrowego UPC. Od dekodera jest rozdzielony na 2 kolejne TV (analogowo), w tym opisywany powyżej. Instalację robił technik UPC, a że poprzednio, jak mi powiedział miałem coś namieszane, nie chcę nic "naruszyć". Dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Gru 2009 17:27
    ANUBIS

Witam

Wymieniony wyżej izolator montujemy na kablu który włączony jest do tunera UPC i w ten sposób mamy izolację galwaniczną od kabla przesyłowego/kablówki/ UPC bez zmian w całości połączeń .

0
  • #5 07 Gru 2009 17:45
    jacek888
    Poziom 8  

Robię bałagan, ale jednak muszę dopytać. Chodzi mi konkretnie, o ten model
    http://www.allegro.pl/item839044332_separator...or_galwaniczny_telmor_dif900_vat.html#gallery
    czy jest to końcówka zakładana na kabel ?? Chciałbym uniknąć rozdzielania kabla.
    Pomyłka, chodzi mi o ten model http://www.allegro.pl/item836189030_separator_izolator_galwaniczny_telmor_nowosc.html#gallery

teraz trafiłem jeszcze na coś takiego: http://www.allegro.pl/item842288185_separator...iczny_filtr_pradowy_thomson_fm1l.html#gallery

proszę o pomoc w wyborze :)

0
  • Pomocny post
    #6 07 Gru 2009 18:34
    ANUBIS

Witam

Pierwsze dwa modele odpadają , trzeci może mieć konstrukcję podobną do tego który poleciłem ale brak schematu wewnętrznego. Dlatego jednak polecam ten podany w moim linku bo na pewno na "pełną " izolację galwaniczną i powinien usunąć problemy kolegi :)

Izolator galwaniczny

0
  Szukaj w 5mln produktów