Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router do internetu np. iPlusa z wej. USB na modem?

panhrabia 07 Dec 2009 16:50 11183 6
Telkom Telmor
    panhrabia
    Level 10  
    Witam,
    noszę się z zamiarem kupna internetu w iPlusie tyle, że chciałbym to łącze rozdzielić potem na 2 laptopy za pomocą routera. Mam pytanie jaki router polecacie, bo ja się na tym za bardzo nie znam, jeśli możecie to podajcie konkretne modele. Modem chciałbym wziąć na USB, bo łatwiej go zabrać w teren i pasuje zarówno do PC jak i laptopa, więc dobrze, żeby router miał też wejście pod modem na USB. Myślałem o Edimaxie 3G-6200n.. Co o nim sądzicie? Może coś lepszego zasugerujecie..?
  • Telkom Telmor
    apacen1
    Level 16  
    Edimax,może być lub Tp-Links.Ale w sumie nie wiem czy to się opłaci,bo to internet mobilny i z limitami.
  • Telkom Telmor
    panhrabia
    Level 10  
    Noo z limitami niestety, ale w miejscowości w której mieszkam najlepiej działa iPlus, a o dostępie kablowym można sobie pomarzyć.. Niby XXI w. a wyjedź poza miasto i z internetu nici. Polska niestety jest jeszcze baaardzo zacofana w tej sferze, także mobilny internet to jedyne rozwiązanie.
    Marzek
    Level 2  
    Edimax 3G-6200N wydaje się być całkiem niezły. Sam go używam.
    pepasy
    Level 10  
    Witam,

Generalnie to polecam routery Dovado dedykowany do tego typu rozwiązań (podłączanie modemów USB). Zalety: wiele obsługiwanych modemów usb, łatwa konfiguracja, częsta aktualizacja frimware, wsparcie dla gażetów jak np. zapalane światła w domu smsem (polecam filmiki na stronie producenta). Wady: cena (ale tego typu urządzenia nie są tanie).

Na Polskę dystrybucje prowadzi RWT
    panhrabia
    Level 10  
    Wybrałem Edimaxa 3G-6200n + modem USB Huawei E169. Na pewno są lepsze, ale nie za tę cenę:) Ja jestem zadowolony, śmiga bez problemu, zasięg tez ma spory.
    bartas_n
    Level 1  
    Witam. Ja już mam od jakiegoś czasu iPlusa na stacjonarnym komputerze (jak u panhrabiego nie miałem wyboru, w mojej miejscowosci tylko iPlus rozsądnie działa) i myślałem żeby rozdzielić łącze na drugi komputer - laptopa, tylko nie bardzo wiem jak sie za to zabrać. Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Ja także mam modem Huawei E169