Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Polo 6N1 AEE nie trzyma obrotów

kavior 07 Dec 2009 18:09 5920 4
    kavior
    Level 14  
    Witam
    Posiadam jako drugie auto w rodzinie Polo 6N1 z silnikiem AEE. Mam go ładnych kilka lat i temat falujących obrotów nie jest mi obcy. Gdy obroty zaczynały falować lub niebezpiecznie opadać pod obciążeniem, to przepustnica na stół. Czyściłem ją oraz ścieżki, po których jeździ czujnik położenia przepustnicy sprejem do potencjometrów. Zawsze po tym zabiegu odpalałem auto i obroty na zimnym ładnie wskakiwały na 1100 i opadały pomału wraz z rozgrzaniem auta. Przepustnica zawsze sama się adaptowała, wystarczyło po złożeniu wszystkiego uruchomić silnik i poczekać aż auto złapie 90stC. Tym razem lipa, wszystko zrobiłem jak zawsze a auto po nocy nie trzyma obrotów, od razu gaśnie. Muszę trzymać gaz przez kilka minut dopiero można jechać. Oczywiście auto samo nie podciąga już obrotów pod obciążeniem. Nie mam dostępu do vaga niestety. Specjaliści w mojej okolicy już trzy lata temu kazali mi zmienić przepustnice:D Koledzy pomóżcie:D Pamiętam że ostatnio jak miałem taki problem i byłem u ponoć dobrego elektryka to po podpięcie vaga wyskoczył błąd-nastawnik przepustnicy-przerwa. Kazał mi od razu szukać nowej bo nie da się tego naprawić. Wtedy mi się udało to może i tym razem jest jakiś sposób na to?
    trans-serwis
    Level 39  
    Jak mamy ci pomóc?
    kavior
    Level 14  
    Co odpowiada tak naprawdę za to że gdy uruchamiam zimny silnik auto samo podciąga obroty?
    matimon22
    Level 25  
    Czujnik temp silnika, temp powietrza w kolektorze dolotowym
    kavior
    Level 14  
    Kilka miesięcy temu podłączałem vaga i temperaturę pokazywał prawidłową i zgodnie z zegarami. Czujnik powietrza zasysanego wyciągałem i czyściłem bo był zaolejony. Jak go odepnę autem nie da się ruszyć bo gaśnie więc raczej jest dobry bo rok temu to testowałem. Co ciekawe po wyczyszczeniu przepustnicy i założeniu problem nie zniknął ale odpiąłem na noc akumulator i rano silnik odpalił bez problemu i podciągnął sobie ładnie obroty na 1100. Auto zgasiłem i wróciłem do domu. Po kilku godzinach odpalam i gaśnie. Muszę odpalać z gazem lekko wciśniętym i trzymać go na obrotach aż się lekko zagrzeje.