Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroliza wody - pozyskiwanie wodoru i tlenu - duża moc...

07 Gru 2009 18:12 6410 1
  • Poziom 15  
    Witam,
    produkcja wodoru i tlenu metodą elektrolizy wody - wiem, wiem, temat wielokrotnie wałkowany, ale mam kilka pytań, być może inspirujących ;-)

1. Wiadomo, że kluczowym parametrem dla wydajności elektrolizy jest natężenie prądu dostarczanego do elektrod. Jak wykonać wysokowydajne źródło prądu zasilane z sieci 3faz - mowa o mocy ok. 15kW. Przy bardzo niskim napięciu natężenie prądu będzie bardzo wysokie - czy trzeba zastosować n uzwojeń wtórnych transformatora i dla każdego prostownik oraz osobne elektrody?

2. Jeżeli elektrody wykonamy ze stali nierdzewnej, a elektrolit będzie roztworem kwasu siarkowego w wodzie destylowanej, będzie to optymalne rozwiązanie, czy istnieją lepsze rozwiązania? (w warunkach polskich).

3. Jeśli wodór i tlen mają być na bieżąco spalane w palniku, to czy istnieje możliwość elektrolizy prądem przemiennym? Mieszankę piorunującą należało by przetransportować do palnika na odległość ok. 50-80cm - jak zapobiec cofnięciu płomienia - czy to w ogóle możliwe?

4. Jaką temperaturę osiąga proces spalania wodoru w czystym tlenie, w idealnych proporcjach i przy takich objętościach?

5. O jakiej sprawności procesu można mówić przy takiej mocy?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Witam!
    Zestaw pytań świadczy o krystalizowaniu się niebezpiecznej koncepcji, której realizacja może doprowadzić do zrobienia krzywdy sobie i szkód w otoczeniu.
    Dlaczego nie chcesz zastosować tańszego, bezpieczniejszego i wydajniejszego palnika PLAZMOWEGO?