Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zagubione dane na partycji po podzieleniu dysku

Tadeoo0 07 Gru 2009 23:43 1715 5
  • #1 07 Gru 2009 23:43
    Tadeoo0
    Poziom 9  

Mój problem przedstawia sie następująco. Z nieustalonych przyczyn XP nie mógł zaskoczyć, sądziłem że po uruchomieniu instalatora w trybie napraw literka P lub R (nie pamiętam dokładnie), wszystko wróci do normy, podczas instalacji podzieliłem dysk na partycję C: 20GB i na niej zainstalowałem XP. Wcześniej dysk Hitachi 250GB nie był dzielony na partycje. Windows w "Mój komputer" widział jedynie partycję C: o rozmiarze 20GB. Później próbowałem różnymi programami dostępnymi w sieci jakos przywrócić dane i skończyło się na tym, że teraz w "Mój komputer" są dwie partycje C: 20GB i I:, przy próbie otworzenia tego dysku pada komunikat: "Dysk niesformatowany czy chce zrobić to teraz?. Przy czym we właściwościach dysk jest pełny a jego rozmiar 0 bajtów. Bardzo zależy mi na odzyskaniu danych, które teraz znajduja się na partycji I:. Poradźcie co z tym wszystkim robić?

Poniżej moment do którego doszedłem przy pomocy TestDisk

Dodano po 31 [minuty]:

Dodatkowo podaję do analizy odzysk sektorów 0 -100

Sektorów jakoś nie widzę, więc proszę dodać załącznik z w.w. (gsm_virus)

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

z sektorami problem bo dodając obrazki akceptowane są jedynie roszerzenia jpg i gif a sektory zapisane z rozszerzeniem bin zgodnie z zaleceniami, ale mam natomiast drugi etap rzez który przebrąłem z TestDiskiem. Wg mnie widoczna jest tylko jedna partyca, jak odnaleźć pozostałą część dysku??

Dodano po 45 [minuty]:

natomiast w zarządzaniu dyskami widoczne są obie

Dodano po 21 [minuty]:

natomiast dmde również rozróżnia dwie bardzo mie interesuje czy nadal jest mozliwość odzyskania danych?

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Gru 2009 00:16
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

1) Miałeś partycje jedną o wielkości całego dysku
    2) Zrobiłes z tej partycji partycje 20 GB (więc musiałeś partycje usunąć i założyć od nowa)
    3) Nadpisanych danych się nie odzyska
    4) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html podaj to jak należy
    5) Opisz dokładnie
    a) Jaka była partycja przed uszkodzeniem (jakie wielkość rodzaj)
    b) Jakie partycje zrobiłeś i w jaki sposób
    c) Co jeszcze działałeś na tych partycjach i w jaki sposób (TESTDISK po co bawisz się narzędziami ,które nadpisują dane zamiast stosować się do podstawowych zasad odzyskiwania danych)

Pamiętaj zasady odzyskiwania danych są tu opisane w podwieszonym temacie.

Cytat:
    Bardzo często stajemy przed koniecznością odzysku danych z HDD ponieważ partycje uległy zniszczeniu , sformatowaliśmy nieodpowiedni dysk lub tez skasowaliśmy nieodpowiednie dane.
    Wtedy szukamy programów odzyskujących dane lub programów przywracających tablice partycji.
    Męczymy dysk wszystkim co popadnie czasem nawet wprowadzamy zapis na dysk z którego odzyskujemy dane w celu odzyskania tablicy partycji.
    Jest taka zasada w Data Recovery ze z oryginałem dysku się nie pracuje!
    Dlaczego?
    Ponieważ zawsze coś może się nie udać i dane zostaną zatarte (nadpisane) np. przy użyciu programu do odzysku tablicy partycji lub nawet przy uruchamianiu systemu Windows jest dokonywany zapis na dysk i nie tylko ten systemowy!
    Dlatego zawsze gdy chcemy odzyskać dane z dysku należy wykonać kopie posektorową dysku (1:1) i dopiero nad nią pracować i z niej odzyskiwać dane...

Jeśli chcecie profesjonalnie zajmować się odzyskiem danych to wykonanie kopii posektorowej to absolutna podstawa. Kopia 1:1 jest wykonywana zawsze przez światowych liderów Data Recovery.

0
  • #3 08 Gru 2009 00:37
    Tadeoo0
    Poziom 9  

Tak była partyca na całym dysku dysk Hitachi o poj. 250GB, przed tym całym zdazreniem było wolnego miejsca jakieś 50GB, gdy nie mogłem uruchomiś windowsa XP, odpaliłem go z płyty, instalowałem go z poziomu "Napraw", wtedy wydzieliłem partycję 20GB i na niej zainstalowałem windows XP, pozostała część wogóle nigdzie nie była przypisana i widoczna(czyli 230GB). Wynika z tego że narozrabiałem, bo rzeczywiście próbowałem róznymi programami cos odzyskać. Ale to była staszna panika. Chyba przy pomocy partition menagera, na pozostałej części dysku stworzyłem drugą partycję oznaczoną jako I: Tej partycji I; wogóle nie otwierałem i nic na niej nie robiłem, zresztą podczas próby otworzenia otrzymuje komunikat, że dysk jest nie sformatowany i czy mam to zrobić teraz?. Czy obecnie wg mnie powinno być na C: 20GB na której jest zaintalowany WinXP i cała reszta 230GB na I;

Mam trudności z podaniem sektorów bo podczas dodawania obrazka otrzymuję komunikat, że obsługiwane są tylko formaty jpg i gif a sektory zap[isane są jako .bin

0
  • Pomocny post
    #4 08 Gru 2009 00:41
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

A kolega dodaje obrazki jako BIN ?
    Jest dodaj plik i dodaj obrazek to chyba róznica ?

Tutaj trzeba sprawdzić co kolega miał tak naprawdę wiec pozostaje tylko zdalne połączeni SCAN NTFS i sprawdzenie gdzie te dane są.

1) DMDE GUI
    2) Podpiąć dysk pod komputer z internetem jako dodatkowy
    3) Połączenie zdalne po wykonaniu SCAN NTFS i zapisaniu wyników

0
  • #6 08 Gru 2009 21:01
    Tadeoo0
    Poziom 9  

Post z 08 Gru 2009 00:48

To połączenie zdalne to dla mnie czarna magia, ale chodzi o to aby wymontowac dysk z mojego komputera i zamontowac go w innym?

Dodano 08 Gru 2009 21:01

migol21 napisał:
    Tutaj trzeba sprawdzić co kolega miał tak naprawdę wiec pozostaje tylko zdalne połączeni SCAN NTFS i sprawdzenie gdzie te dane są.

1) DMDE GUI
    2) Podpiąć dysk pod komputer z internetem jako dodatkowy
    3) Połączenie zdalne po wykonaniu SCAN NTFS i zapisaniu wyników

Ok, tylko nie wiem jak to zrobić możesz kolego bardziej przystępnie mi to wyłuszczyć, będę naprawdę wdzięczny. Czy dobrze rozumiem, że nie mogę uruchamiac komputera na tym dysku i muszę podłączyć go pod inny? wtedy DMDE zrobić SCAN NTFS, ale nie wiem o co chodzi z tym DMDE GUI i połączeniem zdalnym?
    Poprawiłem, scaliłem posty. (gsm_virus)

0