Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec gazowy Beretta super exclusive 24

07 Gru 2009 21:48 4747 6
  • Poziom 10  
    witam
    Problem dotyczy piecyku beretta super exclusive 24.
    A mianowicie od wczoraj piec wariuje. Gdy go zapalam to chodzi normalnie i grzeje kaloryfery przez ok 2 minuty, po czym płomień ustępuje i piec co chwile odpala i gaśnie. Był spec już 3 razy i chyba na kursie serwisu tej maszyny był nieobecny bo problem ciągle jest, a kasuje mnie po 50zł za wizytę za nic ! Jako że jestem złotą rączką postanowiłem sam naprawić ten cholerny piec z Waszą pomocą. Wygląda to tak że iskra jest, odpala się płomień, chodzi ok 5 sekund i wyłącza się i tak w kółko. Temperatura na dworze 1 stopień, zimno na chaupie :) Proszę o jakaś radę.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    pawel2611 napisał:
    witam
    Był spec już 3 razy i chyba na kursie serwisu tej maszyny był nieobecny

Oj, nie chciałbyś być na szkoleniu serwisowym beretty, a wygląda ono tak: macie tu dokumentację (skromną) i sobie radźcie :) Nie wiem, co ten Twój spec tam robi przy każdej wizycie, ale generalnie bywają problemy z elektroniką w tych kotłach, która jest niestety dosyć droga (coś koło 700 zł).
    Poza tym, Twoje zeznania są niespójne, gdyż raz piszesz, że kocioł chodzi przez 2 minuty, a zaraz, że przez 5 sekund. A jak jest naprawdę ? To ważne.
  • Poziom 10  
    Jak włączę pieć za pierwszym razem to chodzi ok 2 minuty, potem gaśnie. Gdy już za drugim razem próbuje odpalać to występuje problem opisany przeze mnie wyżej. Piec ma 13 lat i to jest jego pierwsza usterka od tego czasu.
    Czytałem że problem może leżeć we wtyczce lub kontakcie.... zmieniłem to i to lecz nadal problem występuje. Pompa odpowietrzona. Ciśnienie na piecu ~ 1.7
    Moje ciśnienie w czaszce rośnie......
  • Poziom 10  
    ????????????????????????
    Widzę, że Ci czaszkę już rozwaliło, skoro wklejasz 20 znaków zapytania.
    ... super exclusive a tu ani porządnego serwisanta, ani porządnej dokumentacji, w ogóle nic nima... No cóż...
    wawrzeczko, skoro umiesz naprawiać kotły na odległość, to do dzieła, a dokumentacji faktycznie nie ma.