Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG HT353SD Brak dźwięku przestrzennego przy filmach

Lodzix 07 Gru 2009 22:25 3484 7
  • #1 07 Gru 2009 22:25
    Lodzix
    Poziom 2  

Witam od razu mówię, że niedawno zacząłem przygodę z tym sprzętem, i jest to pierwszy taki sprzęt w moim życiu :p Kupiłem kino domowe LG HT353SD. Bardzo przyjemnie gra jak na taką cenę, tylko pojawił się pewien problem... Gdy odtwarzam filmy, które sam nagrywałem na płytach lub odtwarzam z pendrive'a to nie moge zmienić jakości dźwięku na przestrzenny.. Grają mi tylko 3 głośniki i subwoofer. Kiedy chcę ustawić dźwięk przestrzenny na telewizorze pokazuje mi się czerwony znaczek, który symbolizuje to, że funkcja jest nie dostępna, a mam tak samo z każdym filmem... Co może być przyczyną tego problemu? Czy filmy muszę nagrywać w jakiś specjalny sposób? Czy są specjalne filmy przeznaczone tylko na kino domowe, tak abym mógł słyszeć również głos w tylnych głośnikach? Proszę o odpowiedź

0 7
  • #2 08 Gru 2009 07:49
    Pablo1964
    Moderator

Żeby osiągnąć efekt dźwięku przestrzennego, płyta powinna zawierać ścieżkę dźwiękową 5.1, zakodowaną w Dolby Digital lub DTS. Jeżeli ścieżka jest nagrana w stereo, możesz jedynie spróbować ją sztucznie "uprzestrzennić" włączając opcję surround lub Dolby Pro Logic (różnie jest to oznaczone w różnym sprzęcie).

0
  • #3 08 Gru 2009 16:50
    Lodzix
    Poziom 2  

To znaczy, że film musi już zawierać ścieżkę 5.1 tak ?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Gru 2009 17:18
    Pablo1964
    Moderator

Powinien. A jeżeli nie - zrób tak jak napisałem wcześniej.

0
  • #5 04 Sty 2010 21:54
    thornx
    Poziom 13  

W tym sprzęcie nie ma opcji włączenia 5.1 jeżeli film jest nagrany np.: 2.1. Zawsze odtwarza w takim formacie w jakim jest film

Cytat:
    Jeżeli ścieżka jest nagrana w stereo, możesz jedynie spróbować ją sztucznie "uprzestrzennić" włączając opcję surround lub Dolby Pro Logic (różnie jest to oznaczone w różnym sprzęcie).
    Nie ma takiej opcji w tym dvd.

Zapytam przy okazji : Używałeś może USB (pendrive , dysk przenośny ) . Widzi ci napędy ??
    U mnie tylko działa Kingston 2gb (ale tylko jeden z trzech takich samych ) i żadne inne pamięci i dyski przenośne nie rozpoznaje.

0
  • #6 07 Lut 2010 21:22
    Farth
    Poziom 1  

Aby odtwarzać filmy zdjęcia muzykę z wejścia USB dysk podłączony tym wejściem musi być skompresowany w systemie plików FAT, kino nie znajduje dysków w NTFS.

0
  • #7 13 Kwi 2010 07:57
    Tadik12345
    Poziom 1  

witam . mam takie pytanie niedawno kupiłem takie kino jak LG353SD i nieodtwarza mi z płyt VCD czy jest jakiś sposób aby można było odczytać taką płytkę

0
  • #8 13 Kwi 2010 09:49
    Iceman31
    Poziom 20  

Z wypowiedzi kolegi nieco wyżej wynika, że nic z tym nie zrobisz gdyż samo kino ma ograniczenia.
    Właściwie pozostaje rada na przyszłość aby przed zakupami upewnić się co dany sprzęt potrafi, jakie formaty odczytuje itp., itd.

0