Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siena nie działa gniazado zapalniczki

07 Gru 2009 22:27 2503 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Przyjechałem Sieną 1,4 `98r do garażu. W momencie wyłączenia silnika wyłączyłem też transmiter mp3 z gniazda zapalniczki i w tym momencie auto zobaczyło ciemność, nie dawało oznak życia, nic sie w nim nie świeciło.
    Sprawdziłem akumulator, bezpieczniki w komorze silnika, bezpieczniki wewnątrz auta. Wszystkie były ok. Nagle prąd wrócił. Sam od siebie. Tylko nie działa gniazdo zapalniczki. Znalazłem bezpiecznik nr 19 od zapalniczki ale jest ok.
    Instalacja jest solidna nic nie dorabiane przez samouków.
    Co mogło być przyczyna opisanej ciemności?
    Gdzie szukac przyczyny niedziałającego gniazda zapalniczki?
    Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam P

Moderowany przez Michu10:

Mimo profilu elektromechanika przeniosłem temat do początkujących

• Poziom 17  
    Ja sprawdziłbym czy jest napięcie na bezpieczniku nr 19. Jak jest to wina leży miedzi bezpiecznikiem a gniazdem zapalniczki. A wyciągłeś gniazdo zapalniczki? Może jakiś kabel wyskoczył z gniazda, ewent.przepalił.
  • Poziom 9  
    Wiciągnąłem gniazdo zapalniczki, pod spodem jest kostka solidnie zrobiona nie ma mowy by tam cos się urwało czy zaśniedziało. Wieczorem sprawdzę napięcie na bezp.19
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem napięcie na bezp.19 i jest, napięcie na kostce gniazda zapalniczki też jest. Wygląda na to że nie ma tam masy. Rozebrałem cały panel przedni żeby zobaczyć dokąd idą te przewody. Przewody idą do zegara a zegar działa więc jak sie okazało zapalniczka też zaczęła działać. Nie może być tak że coś działa kiedy chce.
    Czy ktoś wie po co są trzy przewody do gniazda zapalniczki?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Bo zapalniczka po włączeniu świateł jest podświetlona.(elektromechanik i takie pytania)
  • Poziom 9  
    Witam Ponownie
    Rozwiązałem problem: otóż przewód masy od akumulatora od góry wyglądał solidnie natomiast przy mocowaniu do budy auta był nieco utleniony czy przerdzewiały i tak sobie kontaktował kiedy chciał. Poprawiłem to połączenie i połączenie na gnieździe zapalniczki i wszystko działa.
    Dziękuję dobrym ludziom za próby pomocy i zamykam temat
    Serdecznie pozdrawiam