Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 silnik 1,8 8V grzeje się do 110`C

08 Gru 2009 05:34 2757 9
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chłodnica drożna?
  • Poziom 39  
    dawid_s_as napisał:
    Jak w temacie AUDI A4 grzeje się do 110°. Termostat wymieniony, pompa ma jeszcze zdrowe łopatki czujnik dobry tylko wiskoza na ciepłym troszkę słabo kręci. Wąż od termostatu na chłodnice jest zimnu nawet przy110° i chłodnica też. W silniku 110° a wszędzie indziej ani śladu gotowania nie ma. Wymieniłem kolejny raz termostat z myślą że ten walnięty i to samo jest. Podpowiedzcie koledzy co może być przyczyną stanu rzeczy.

Podkreślenie moje. Pytanie może głupie, ale jak interpretować to podkreśliłem.
    Nie znam układu chłodzenia w tych samochodach, więc pytanie:
    Czy układ sam się odpowietrza. Jeżeli nie, to czy po wymianie termostatu był odpowietrzony (u mnie w megance, bez odpowietrzenia duży obieg nie chciał ruszyć).
    Raczej nie przypuszczam, aby drugi termostat był walnięty, ale żeby nie mieć później tych dylematów, dobrze jest przed założeniem sprawdzić jego działanie przez kąpiel w gorącej (wrzącej) wodzie. Pytania czy chłodnica jest drożna dla płynu nie biorę na poważnie, bo nie spotkałem się przy prawidłowej eksploatacji z jakimkolwiek szlamem czy osadem w układzie chłodzenia. Natomiast drożność chłodnicy dla przepływu powietrza jest istotna i przypuszczam, że informacje o ustąpieniu problemów z chłodzeniem po wymianie chłodnicy są z tym z wiązane, ale tego przypadku to nie dotyczy.
  • Użytkownik obserwowany
    Ale jak chłodnica zimna to i wisko się nie załączy a nic nie piszesz o ogrzewaniu wnętrza auta.
  • Użytkownik obserwowany
    Możliwe jest błędne wskazanie.
  • Poziom 39  
    owik napisał:
    Serio nie spotkałeś się z niedrożną chłodnicą nigdy? Dziwne, jak dorwę taką następnym razem to specjalnie przetnę, zobaczysz co handlarze i ludzie którzy noszą się z zamiarem sprzedania potrafią lać do układu.

Kolego, napisałem, przy prawidłowo eksploatowanym układzie, a w takich nie ma potrzeby stosowania różnych "doktorów". O tym już nie chciałem pisać, żeby się nie narazić.