Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie centralnego zamka z alarmem.

08 Gru 2009 08:35 1328 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam mały kłopot z połączeniem alarmu American Legend Rocker HR-2000 z centralnym zamkiem produkcji włoskiej - do Poloneza. Sprawa wygląda tak. Centralka zamka nie posiada wyjścia na sterowanie, czyli jest sterowany tylko masterami. Chcę do tego podłączyć wyżej wymieniony alarm w którym mamy takie coś :
    Złącze :
    [SEKCJA ZAŁĄCZ]
    NC - pomarańczowy - Wg. instrukcji - do innych typów sterowań. Nie podłączać i zaizolować.
    COM - biały - bezp. 10A - Wg. instrukcji Podłączyć do +12V lub masy w zależności od tego co trzeba podać by zamknąć samochód.
    NO - żółty - Wg. instrukcji Sterowanie zamykaniem

[SEKCJA WYŁĄCZ]
    NC - pomarańczowy z czarnym paskiem - Wg... Do innych, ble ble.

COM - biały z czarnym paskiem - Podłączyć do +12V lub masy....... by otworzyć samochód.
    NO - żółty z czarnym paskiem - sterowanie otwieraniem.

Panowie. Jak to połączyć żeby zadziałało, tzn. otwierało i zamykało jak należy.
    Podawałem na COM plus i minus, na oba. Podłączałem do kabli zasilających siłownik master i wtedy się przy rozbrajaniu zamka siłowniki się otwierały. Niestety w drugą stronę to nie podziałało. Być może znacie jakąś mądrzejszą metodą by to ożenić.

Z góry dziękuje.
  • HELUPOWER
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podajesz na sterowanie masterów, nie na wykonawczy. Zależy czym masz sterowane, plusem czy masą.
  • HELUPOWER
  • Poziom 9  
    Tak początkowo myślałem, ale kumpel mi napisał, żeby dać pod zasilanie i przez to upaliłem narazie 3 bezpieczniki 10A. ;)
  • Poziom 43  
    Skonfigurować interfejs zamka w alarmie na sterowanie siłownikami i wyj........ać centralkę zamka (żółte do masy,pomarańczowe do plusa, białe do siłowników) Albo, jak pisze Paweł-żółte do masy, białe do sterujących kabli mastera, pomarańczowe uciąć