Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz?

08 Gru 2009 09:19 3193 15
  • Poziom 9  
    Witam.
    Na elektrodzie znalazlem taki schemat woltomierza, który chcialbym wykonać.
    Aby woltomierz działał, potrzebuje on zasilania 5V.
    Dlatego mam takie pytanko, czy ten uklad zasilić 4x bateriami 1,5V AA czy zasilaczem 5V,350mA?
    Bo mam go na zbyciu, tylko nie wiem czy bedzie sie nadawal? ;/

Link do schematu

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4293512#4293512
  • PCBway
  • Użytkownik obserwowany
    Witam!
    Baterie odpadają, podłącz to pod zasilacz, tak się składa że również składam ten (podobny) woltomierz a więc jeśli dostanę wszystkie elementy, dzisiaj powiem Ci czy zasilacz prądowo da radę to zasilić, choć myślę że nie powinno być problemów
  • PCBway
  • Poziom 36  
    Jako źródło zasilania użyj zasilacza, jego wydajność prądowa powinna wystarczyć.
  • Poziom 9  
    dzieki wam za odpowiedz:d
  • Poziom 9  
    Witam

Kupilem wyswietlacze siedmiosegmentowe LED LSD052BSR-10 ,wsp.anoda .W eaglu jest LED HD-H101 czy ten led nadaje sie do schematu?bo nazwy nozek od dolu sa takie same a,b,c,d,e,f,g a u gory sa 3 inne nozki na schemacie jest comm podlaczony do zas.5V i teraz nie wiem jak mam schemat wykonac z tymi ledami

Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz? Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz?
  • Poziom 36  
    Piny oznaczone jako 3 i 8 łączysz razem i to jest właśnie wspólna anoda, czyli na schemacie (comm).
  • Poziom 9  
    Dzieki :d
    jeszcze jedno pytanko szukalem biblioteki ICL7107 do eagle
    znalazlem taka stronke

http://www.cadsoft.de/cgi-bin/download.pl?pag...download.htm.en&dir=eagle/userfiles/libraries

i tam jest biblioteka maxim-3.lbr w ktorej jest ICL* i chcialem ta biblioteke dodac do folderu lbr w eaglu ale po dodaniu jej w eaglu jej nie widze jak chce dodac do schematu ICL7107? Moze ktos wie w czym problem?
  • Poziom 28  
    Jeżeli to ma być woltomierz przenośny, możesz zasilić z baterii 4x1.5V
    Ja mam taki zasilany z 4x1.2V z ogniw NiCD i też działa.
    Teraz wymieniłem wyświetlacze na dużo wydajniejsze i układ pobiera dużo mniej prądu. W poprzednie segment świecił jasno przy 12mA, te świecą jaśniej już przy 3mA.
  • Poziom 9  
    robil ktos juz ten woltomierz? bo mam problem z rozmieszczeniem sciezek w programie eagle na plytce 2-warstwowej;/
  • Poziom 9  
    W tej chwili mam tyle sciezek bo siedze nad tym od poludnia i co chwile robie nowe ustawienia sciezek;/ , jeszcze nigdy nie robilem sciezek na plytce 2-warstwowej;/ wiec za bardzo nie wiem jak mam sie zabrac do tego i nie umiem sobie wyobrazic jak "dol plytki ma wspolpracowac z gora"

Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz?
  • Poziom 28  
    Popatrz na pierwowzór już był publikowany, możesz ściągnąć avt2270 PDF.zip

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4293512#4293512

Dodano po 6 [minuty]:

Ja robię na PCB123 i program generuje ścieżki ze schematu. Potem jest trochę zabawy, żeby doprowadzić to do w miarę prostej postaci, ale jest lista połączeń i można sprawdzić, czy gotowa płytka będzie łączyć wszystkie elementy zgodnie ze schematem
  • Poziom 9  
    Witam dzisiaj wykonalem plytke :) woltomierza dlatego umieszczam swoj schemat moze sie komus przyda jutro postaram sie polutowac elementy i mam nadzieje ze bedzie dzialalo :D

Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz? Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz? Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz? Czym zasilić własnoręcznie wykonany woltomierz?
  • Użytkownik obserwowany
    Jak już to zamieść pliki z Eagle skoro chcesz je komuś udestępnić, co komu po screenach? ;)
    Po za tym.. mostki między nóżkami podstawki ICL7107?.. Ciekawe i innowacyjne rozwiązanie - ale chyba mało praktyczne? :D
  • Poziom 9  
    Mam pewien problem z tym woltomierzem , poniewaz gdy podlacze go do zasilania ( sprawdzalem na bateriach i zasilaczu) swieci sie tylko dolna kreska srodkowego leda;/ do tego icl 7660 po paru sekundach strasznie sie nagrzal;/ co moglo spowodowac zle dzialanie ukladu?