Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestr temp. i wilgotnosci.

plomar9 06 Lip 2004 07:25 3094 13
  • #1 06 Lip 2004 07:25
    plomar9
    Poziom 10  

Jestem w trakcie projektowania hurtowni leków, musi tam panowac odpowiednia temperatura, oraz wilgotnosc. Oczywiscie wszystko musi byc rejestrowane co godzine. Gdzie moge znalezc informacje dotyczace mojego problemu?

1 13
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 06 Lip 2004 08:55
    Mathevp
    Poziom 19  

A co dokładnie potrzebujesz ?

Jakie są to pomieszczenia? W zależności od rodzaju monitorowanych pomieszczeń będą inne wymagania.
    Już to przerabiałem i mogę pomóc. Podaj trochę szczegółów.

Pozdr.

M

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 06 Lip 2004 08:57
    mag32
    Poziom 19  

W takim razie pewnie potrzebujesz czujników, rejestratora i układów sterujących. Nic prostrzego. Poszukaj na google.pl, są firmy produkujące takie komponenty, oraz można terz znaleźć manuale od tych komponentów, co pozwoli na ich połączenie ze sobą. Podaj może więcej szczegułów, jak sobie wyobrażasz taki system, jego dokładność i inne założenia bardziej szczegułowe. Te które podałeś są bardzo ogulnikowe.

0
  • #5 06 Lip 2004 10:47
    plomar9
    Poziom 10  

Powierzchnia hurtowni okolo 200 m2. W pomieszczeniach magazynowych musza panowac odpowiednie warunki klimatyczne. jeden magazyn 80 m2, dwa po 15 m2 i chlodnia z duza lodowa okolo 4, 5 m2. Wszystkie urzadzenia rejestrujace musza byc z homologacja ( rzadna domowa robota).

0
  • #6 06 Lip 2004 11:24
    Mathevp
    Poziom 19  

Zespolone czujniki temperatury i wilotności do montażu na ściennego - producentów od zarąbania.

Układ rejestracji - Proponuję EcoGraf firmy Endress&Hauser (lub Jumo ale inaczej się nazywa) Rejestracja na FDD 3,5". Do 16 kanałów.
    Wszystko zamknąć w ładnej szafie z zasilaczem do przetworników.
    U mnie w hurtowni (też leków) działa od 3 lat i do tej pory nie było żadnych problemów.
    Rozmieszczenie czujników należy dobrać tak aby jak najwierniej odwzorowywały rozkład temperatur i wilgotności w pomieszczeniach.
    Dorobić dokumentację wg GMP i aż będę podskakiwać. Uczulam kolegę na ta aby czujniki posiadały świadectwa kalibracji.

Pozdrawiam.

PS. Do rejestratora można dokupić moduł wyjść przekaźnikowych i po przekroczeniu progu temp. lub wilg. może załączać się alarm.

0
  • #7 06 Lip 2004 12:19
    plomar9
    Poziom 10  

Dzieki za podpowiedz.
    Czym Pan podtrzymuje temperature i wilgotnosc. W mojej hurtowni planuje 6 kominow wentylacyjnych. Ale bede mial problem z utrzymaniem standartow. Budynek po jednostce wojskowej, jednokondyknacyjny, grube mury. Okna planuje tylko w czesci biurowej. Mile bylyby widziane podpowiedzi.

0
  • #8 06 Lip 2004 12:56
    Mathevp
    Poziom 19  

Pełna klimatyzacja ( bez osuszania )

Niestety kosztowne ale niezbędne

M

0
  • #9 08 Sie 2004 13:44
    agaudio
    Poziom 21  

Nie wiem jak w farmacji ,ja znam ten temat w hutnictwie i istnieje problem okresowych przeglądów ISO . Przypominam to aby to uwzględnić przy wyborze urzadzenia bo to potem kosztuje.

0
  • #10 09 Sie 2004 07:35
    Mathevp
    Poziom 19  

W farmacji występuje GMP, które jest zwyrodniałą wersją ISO.

Zakres przeglądów , kalibracji itp . jest zależny od tego jak się napisze procedurę, więc jeśli ktoś pomyśli przy jej pisaniu to puźniej nie ma większych problemów.

Pozdrawiam

Mathev

0
  • #11 19 Sie 2004 13:18
    pawelgas
    Poziom 12  

Jestem z firmy która jest producentem takich systemów rejestracji, jeżeli temat jest nadal aktualny postaram się panu udzielić wszelkich informacji na ten temat pod numerem tel (32) 614-09-17...19.
    Z poważaniem Gąsecki Paweł

0
  • #12 19 Sie 2004 13:37
    pawelgas
    Poziom 12  

Jestem z firmy która jest producentem takich systemów rejestracji, jeżeli temat jest nadal aktualny postaram się panu udzielić wszelkich informacji na ten temat pod numerem tel (32) 614-09-17...19.
    Z poważaniem Gąsecki Paweł

0
  • #13 04 Lis 2004 21:39
    ArteK76
    Poziom 2  

a może wystarczy to:
    http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/4379

W tej pastylce jest czujnik temperatury i wilgotności, rejestrator z zegarem i bateria.
    Można go zaprogramować do autonomicznej pracy i po jakimś czasie zczytać wyniki, albo wykorzystać jako czujnik podłączony magistralą 1wire do jakiegoś większego systemu.
    Można nawet zamówić darmówki, mi przysłali, dwie pastylki już wiszą w terenie zamiast uszkodzonych oryginalnych czujników.

Pozdrawiam

ArteK

0
  Szukaj w 5mln produktów