Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacnicz Fischer pli bezpieczniki

patryk1111177 08 Dec 2009 13:09 1356 15
    patryk1111177
    Level 10  
    Witam mam problem ze wzmacniaczem.
    Kiedyś słuchałem muzyki i nagle przestał grac no więc ściąłem obudowę i wymieniłem bezpiecznik no ale po włączeniu bezpiecznik zaraz się spalił i teraz moje pytanie co może w nim być bezpieczniki palą się za transformatorem czyli transformator jest ok może kondensatory się rozlały czy coś .
    edberg
    Level 30  
    Podaj model urządzenia bo nawet nie wiadomo czy stopień mocy jest na hybrydzie czy na tranzystorach. Jakiej wartości pali bezpiecznik ?
    patryk1111177
    Level 10  
    Mocy niema napisane a model to ca-520 .

Dodano po 1 [minuty]:

A bezpieczniki nawet o dużej wartości potrafi spalić.

Proszę poprawić temat i błędy w treści postów.
    Zdania zaczynamy wielką literą.
    GM
    patryk1111177
    Level 10  
    f5
    edberg
    Level 30  
    Czy masz tam układ UPC1270H ?
    patryk1111177
    Level 10  
    nie mam pojęcia a jak to sprawdzić??
    patryk1111177
    Level 10  
    Sprawdzałem i nic takiego niewidze.
    edberg
    Level 30  
    Odłącz stopień końcowy mocy (na pewno jest na dużym radiatorze) od zasilania, załóż ponownie bezpiecznik i sprawdź diody w mostku prostowniczym. Jeśli diody są sprawne i nie pali bezpiecznika to masz uszkodzony stopień końcowy i tyle.
    Jeżeli nie wiesz co gdzie jest, to zrób zdjęcie wrzuć na forum i ktoś Tobie zaznaczy.
    januss73
    Level 32  
    Odepmnij kabel w okolicy górnego dużego kondensatora (o ile się da) i sprawdź czy bezpiecznik się spali. Sprawdz czy nie są pozwierane nogi tranzystorów (tych na radiatorze partyzancko polutowanych)
    Zmniejsz rozdzielczość zdjęć i zdejmij prowizje, bo w ten sposób szybko pomocy nie otrzymasz.
    Najprawdopodobniej padły tranzystory mocy, jak widzę chyba nie pierwszy raz w tym wzmacniaczu.
    patryk1111177
    Level 10  
    Kondensatora niemoge odpjąc ponieważ jest przyklejony do płytki
    edberg
    Level 30  
    Dwa pionowe układy na osobnych radiatorach to drivery stopni mocy zbudowanego na tranzystorach. Jak kolega napisał wcześniej, już nie jeden raz ten sprzęt uszkodził się. Widać to również po różnych elementach w w dwóch kanałach (np rezystory)
    Warto zmierzyć tranzystory i ściągnąć z internetu choć by aplikacje tych układów na radiatorach ( nie wykluczone że któryś z nich skończył żywot)
    januss73
    Level 32  
    "F5" jest zabronione.
    Sprawdz jakie układy są na tych małych radiatorach? Sprawdz czy tranzystory końcowe nie są poprzebijane. Zresztą edberg już o tym pisał.