Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C przednie lewe swiatlo mijania nie dziala

Jacek S. 08 Dec 2009 14:17 28458 12
e-mierniki
    Jacek S.
    Level 10  
    Witam

Mam problem jak w temacie. nie dziala mi przednie lewe swiatlo mijania ale zarowka jest dobra. Przy wlaczonym kierunkowskazie wyciagnalem zarowke z lampy i w momencie wyciagania zaczela swiecic. wlozylem spowrotem i dzialala do momentu wylaczenia silnika i swiatel. kiedy probowalem wlaczyc swiatla ponownie znow nie dzialalo. powtorzylem numer z kierunkowskazem i znow zaczelo dzialac...
    co to moze byc? ktos ma jakis pomysl? nie znam sie zupelnie na elektryce wiec jak ktos wie co to to prosze mi powiedziec prostymi slowami :)

z gory dzieki
  • e-mierniki
    tomrom1985
    Level 30  
    W oprawce żarówki przeczyść styki do niej oraz w na żarówce. Gdybyś znał się trochę na elektryce to zaproponowałbym sprawdzenie miernikiem napięcia na zaciskach żarówki. Jednym słowem sprawdź połączenie żarówki bo może konektorek nie łączy, przeczyść dognij i ciesz się światłem.
  • e-mierniki
    tomrom1985
    Level 30  
    Na 99% powinno to być to. Jak coś innego to będziemy szukać dalej :-)
    Megawe
    Level 34  
    Schemat podłączenia przednich lamp w Vektrze C

Opel Vectra C przednie lewe swiatlo mijania nie dziala
    Jacek S.
    Level 10  
    dzieki za schemat, ale jak napisalem nie znam sie na elektryce i nic mi on nie mowi :)
    probowalem przeczyscic styki i popodginac ale nic to nie daje :/
    znaczy sie swiatlo dziala jak wykrecam albo jak wkrecam zarowke w zaleznosci jak mu sie zachce:)
    jak zacznie dzialac i wylacze swiatla i wlacze to dziala ale jak poczekam dluzej to juz nie:/
    User removed account
    User removed account  
    Jacek S.
    Level 10  
    Sprobuje wymienic bezpiecznik i zobaczymy.
    co to jest ten UEC? :)
    User removed account
    User removed account  
    Jacek S.
    Level 10  
    Bezpiecznik wymienilem i dalej nie dziala :/
    User removed account
    User removed account  
    Jacek S.
    Level 10  
    nie raczej nie.

nie wiem czy to ma znaczenie ale wczesniej dzialo mi sie cos podobnego z tylnim swiatlem. kontrolka mi sie zapalala ze zarowka spalona ale po chwili znikala i zarowka dzialala. bylem pozniej u mechanika (wymieniali walek i mechanizm roznicowy) ii odlaczali akumulator. na drugi dzien po powrocie od mechanika zaczelo mi sie to dziac z przednim swiatlem.

tylnie dziala ale nie wiem czy kontrolka sie zaswieca czy nie bo jest tylko jedna.
    User removed account
    User removed account  
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Dokładnie jak wyżej i nie mówię tego złośliwie. Nie ucz się elektryki na swoim samochodzie, to nie jest PF126p. Jedź do elektryka, na pewno znajdzie usterkę w kilka chwil.
    Zamykam.