Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Kyocera Mita FS-3800 napełnienie proszkiem TK-60

08 Gru 2009 16:29 4074 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam prośbę po raz pierwszy będę napełniać proszkiem drukarkę Kyocera Mita FS-3800 i nie wiem jak się do tego zabrać. Jeżeli ktoś już napełniał to będę wdzięczny za wskazówki. Kupiłem proszek TK-60. Przy włączeniu drukarki pali mi się komunikat "Sprawdź pojemnik zużytego tonera"

Drukarka Kyocera Mita FS-3800 napełnienie proszkiem TK-60
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Dlaczego chcesz napełnić drukarkę tym ****** jeżeli
    Cytat:
    Przy włączeniu drukarki pali mi się komunikat "Sprawdź pojemnik zużytego tonera"

Cytat:
    Kupiłem proszek TK-60
    i to był Twój błąd jeżeli nie masz doświadczenia i nie chcesz problemów z podróbkami to kup oryginał
    ale najpierw rozwiąż zagadkę po co nowy toner jak broblem jest w zbiorniku zużytego :D :idea:
  • Poziom 9  
    Dlatego kupiłem ten proszek ponieważ zamiennik jest dużo droższy od proszku. Chciałbym się dowiedzieć czy ten proszek sypie się z boku drukarki bo w drukarkach Kyocera Mita FS-3800 taki pojemnik jest czy trzeba rozbierać toner. To w takim razie co oznacza komunikat "Sprawdź pojemnik zużytego tonera" czy to nie oznacza brak proszku???
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Cytat:
    To w takim razie co oznacza komunikat "Sprawdź pojemnik zużytego tonera" czy to nie oznacza brak proszku???

Oznacza dokładnie to co jest napisane a jaka jest różnica między tonerem a zużytym tonerem to wydaje mi się że taką podstawę to powinieneś wiedzieć nawet na "dzień dobry"
    Cytat:
    Dlatego kupiłem ten proszek ponieważ zamiennik jest dużo droższy od proszku
    dlatego też jest mnóstwo postów na temat nieoryginalnych tonerów do kyocery które powinieneś poczytać a najpierw poszukać
    nie jest to moja złośliwość a raczej dobra rada bo Kyocera bardzo nie lubi podrób i trzeba mieć wiedzę jak ustawić maszynę pod odpowiednią podróbkę

no dobra zużyty toner powstaje w wyniku procesu kopiowania i nie wykorzystania całości toneru który przyklei się do bębna to tak w skrócie
    i oto on dostaje się do zbiornika na zużyty toner :D :D :D :D
  • Poziom 9  
    Mi chodzi o sposób wsypywania proszku do tonera jak się go rozbiera. Jak wygląda proces napełniania. Ściągnąłem instrukcje do drukarki i się dowiedziałem ze z boku jest pojemnik na zużyty toner. Wysypałem z niego trochę proszku i już nie wyświetla się komunikat "Sprawdź pojemnik zużytego tonera" tylko normalnie drukuję tylko nie wim czy można jeszcze drukować po takim komunikacje. To moja pierwsza drukarka laserowa wcześniej nie miałem z nimi w ogóle do czynienia.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Po całkowitym usunięciu zużytego toneru można dalej drukować to tylko blokuje przesyp toneru natomiast z dosypywaniem proszku to już nie pomogę to tak z zasady kup oryginał :D
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jak byś kupił zamiennik w pudełku lub oryginał to dostałbyś nowy zbiorniczek na zużyty toner, to taki luxus gdy możesz wydać troszkę więcej pieniążków- instrukcja wymiany oraz lek na pojawiające się komunikaty jest opisany/narysowany na pudełku z oryginalnym tonerem. Swoją drogą nigdy bym nie wsypał sadzy z butli zamiast tonera.
  • Poziom 9  
    Opróżniłem pojemnik na zużyty toner. Wysypałem resztki proszku z tonera i wsypałem nowy. Jak na razie wszystko działa :)
  • Poziom 9  
    Cześć, jestem mało obeznany na tym forum, w związku z tym podpinam się tutaj.
    Mam drukarkę KM - Fs-1020D i działa zajebiście - za 2/3 pudełka za 67 zł wydrukowałem 3954 kartki, dzisiaj wysypałem zużyty toner (do opakowania po nowym) i tutaj pojawia się moje pytanie:
    1) Czy ktoś próbował użyć zużyty proszek jeszcze raz? Tzn wsypał go do tonera?
    2) Czy działało to w dłuższym okresie czasu ? (tzn do czasu aż się skończył zużyty proszek wsypany do tonera ?)
    Pozdrawiam, czekam na konstruktywne posty, pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 27  
    1.Zapewne wielu próbowało
    2.Spróbuj (oczywiście na swoją odpowiedzialność) i podziel się z nami tą wiedzą.
    Być może zaoszczędzisz te 40 zł.
    W najgorszym wypadku zapoznasz się z lokalnym serwisem Kyocery.

Poczytaj tematy o Kyocerach i trefnych tonerach

Czy do silnika też wlewasz zużyty olej?
  • Poziom 9  
    Czy do silnika też wlewasz zużyty olej? - wlewam do piły spalinowej do smarowania łańcucha...
    Proszek "serwisowy" w drukarce z drugiej (?) ręki skończył się po kilku ryzach, zaryzykowałem, kupiłem nowy na allegro za ~ 67 zł i działa.
    Proszek który był w pojemniku na zużyty toner - nie wiem jak długo on tam siedział, drukarka ma przebieg ~83k stron, sam przez ostatni semestr zrobiłem równe 8k, nie było po nim widać, żeby był jakiś inny... po prostu nie przylepił się do kartki i tyle... Kwestia jest, czy został już na tyle naświetlony, że znacząco odbije się to na jakości wydruku, chociaż jak czyściłem pojemnik to się nieźle uyebałem... Drukarka ma to do siebie, że łyka co jej zapodam, gdy skończy mi się obecny proszek, spróbuję ten "zużyty" :) pozdrowienia