Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung E250 - zasilanie sim i grzanie się.

Sebastian S 08 Dec 2009 17:18 1656 5
    Sebastian S
    Level 17  
    Witam.
    Telefon jak w temacie. Miał uszkodzoną tasiemkę łączącą obie części telefonu (nie działał głośnik i mikrofon). Wymieniłem na nową i niby wszystko ok, ale... pojawiły się dziwne objawy.
    1. Czasami telefon (nie bateria) grzeje się w okolicy wejścia ładowarki. Jak już zacznie się grzać to grzeje się na tyle mocno, że raz nawet pojawił się komunikat aby sprawdzić temperaturę baterii.
    2. Linia SIM_VCC_3.0V z U403 mierzona omomierzem względem masy ma "tylko" 18om. Mimo to napięcie oczywiście prawidłowe karta sim jest zasilana i normalnie rozpoznawana.
    3. Przed każdym dźwiękiem (rozpoczęciem odtwarzania) słychać charakterystyczny trzask - tak jakby na ułamek sekundy do głośnika dochodziło stałe napięcie.

Czy takie problemy może robić nie oryginalna taśma?
    A może te 18om to normalna rezystancja?
    cyss_cs
    Level 14  
    Spróbuj podmienić inna taśmę i zobaczysz czy są takie same objawy.
    Miałem kiedyś taki przypadek i wymiana taśmy na inna pomogła :)
    Sebastian S
    Level 17  
    Taśma nie ma wpływu na niewielką rezystancję na linii SIM_VCC_3.0V. A co do trzasku przed odtwarzaniem to może faktycznie spróbuję wstawić inną. Tylko ta rezystancja mnie zastanawia - czy to normalne?
    fischer8
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Sebastian S wrote:
    Taśma nie ma wpływu na niewielką rezystancję na linii SIM_VCC_3.0V. A co do trzasku przed odtwarzaniem to może faktycznie spróbuję wstawić inną. Tylko ta rezystancja mnie zastanawia - czy to normalne?

Napewno mierzysz od razu po wyjęciu baterii, nierozładowane kondensatory elektrolityczne, rozładuj przez zwarcie styków baterii i wtedy zmierz.
    Sebastian S
    Level 17  
    fischer8 wrote:
    Sebastian S wrote:

Napewno mierzysz od razu po wyjęciu baterii, nierozładowane kondensatory elektrolityczne, rozładuj przez zwarcie styków baterii i wtedy zmierz.

Nie jestem biegły w naprawach telefonów, ale na elektronice "trochę" się znam i wiem jak "wygląda" rezystancja przez naładowany elektrolit. To z pewnością nie to. Ta rezystancja ma stałe 18om i to nie zależnie jak przyłożę przewody miernika - "mała rezystancją w obie strony".

Dziś telefon pracuje cały dzień bez żadnych problemów, więc może ta mała rezystancja jest normalna?
    Sebastian S
    Level 17  
    Trochę późno, ale może komuś się przyda.
    Telefon już naprawiony. Rezystancja co prawda się nie zmieniła ale wymiana taśmy na inną (z innego źródła) zupełnie usunęła problem trzasków w głośniku przy odtwarzaniu dźwięków. Problem grzania się telefonu także zniknął.

Lepiej czasami zapłacić trochę więcej za części i zaoszczędzić sobie pracy.