Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki piekarnik i płyta indukcyjna - zasilanie trójfazowe?

avicena 08 Dec 2009 18:36 7103 3
    avicena
    Level 11  
    Zamieszczone na forum informacje są nieco przeterminowane i nie ma informacji o zasilaniu, dlatego pozwoliłem sobie ponowić zapytanie.

Proszę o podpowiedź, jaki wybrać model kuchni. Dysponuję zasilaniem trójfazowym. i chciałby z niego korzystać.

Chcę kupić (średnia półka cenowa) kuchnię, aby był piekarnik z opcją pieczenia pizzy i chleba.
    Wolałbym, żeby piekarnik był "mądry", bo są takie z możliwością zaprogramowania procesu pieczenia, by pieczyste nie zamieniło się w węgiel.

Do gotowania wolę płytą indukcyjną, ponieważ trudniej jest przypalić garnki, a na zwykłej kuchni udało mi się to kilkakrotnie.

Nie jestem wybredny, bo może być piekarnik i płyta do zabudowy lub połączone w jedno.
    Nie mam pojęcia, jakiej firmy wyrób byłby dla mnie najlepszy.
    xanio
    Level 27  
    Od roku mam płytę elektroluxa i jestem bardzo zadowolony. Gdy kupowałem to był ich najtańsza indukcja. W sumie jedyne do czego można się przyczepić to fakt, że trzeba się nauczyć umiejętnie 'klikać' w sensory tak aby zareagowała.
    avicena
    Level 11  
    xanio wrote:
    Od roku mam płytę elektroluxa i jestem bardzo zadowolony. Gdy kupowałem to był ich najtańsza indukcja. W sumie jedyne do czego można się przyczepić to fakt, że trzeba się nauczyć umiejętnie 'klikać' w sensory tak aby zareagowała.

Co to za płyta? - Typ. Ile wtedy kosztowała?
    xanio
    Level 27  
    kupiłem komplet do zabudowy eob33100 + ehd60020p. Nie jestem pewien ale chyba kosztowało to ok. 2500zł.

Piekarnik nie ma wszystkich tych bajerów o których mówisz: to po prostu zwykły piekarnik, który ładnie wygląda.

Dodano po 50 [minuty]:

Jeszcze jedno: moja indukcja zgłasza błąd (na wyświetlaczu i sygnałem dźwiękowym) w momencie zdjęcia garnka podczas pracy. Wszystko fajnie, jednak to piszczenie jest uciążliwe gdy robi się np. naleśniki: trzeba często podnosić patelnię więc kuchenka często piszczy.