Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAK SKALIBROWAĆ NAVI VW MFD

06 Lip 2004 09:58 4544 13
  • Poziom 12  
    Czy kalibruje się samoczynnie?
    Nie używaj w tytule dużych liter - REGULAMIN.[h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    nie trzeba ustawić rozmiar opon.naciskasz 1 i 6 po włączeniu radia pojawią się informacje na temat radia.potem naciskasz flagę i powinno pojawić się menu z ustawieniem rozmiaru opon.podaj rozmiar opon napiszę co trzeba wpisać.pozdrowienia
  • Poziom 15  
    przepraszam 3 i 6.jak jest radio włączone.pozdrowienia
  • Poziom 12  
    jakoś wszedłem w to menu podałem obwód koła ,ale nie wiem o co chodzi z impulsami poniżej :?
  • Poziom 15  
    impulsami się nie przejmój.pozdrowienia
  • Poziom 13  
    1 6 D napisał:
    Co podać w Superbie 2.5 TDI z oponami 205/55 R16.

Obwód koła to1930. Ilość impulsów to chyba tak, jak w passacie 45 jeśli używasz sygnałów z ABS i 8 jeśli ich nie użyawsz.
  • Poziom 12  
    Nawigacja jest podłączona przez przejściówkę. Nie wiem jak został sygnał podłączony w serwisie Skody.
    PS. A jak się włączy kalibrację to podane są stare wartości?
  • Poziom 16  
    1 6 D napisał:
    Nawigacja jest podłączona przez przejściówkę. Nie wiem jak został sygnał podłączony w serwisie Skody.
    PS. A jak się włączy kalibrację to podane są stare wartości?

Aby właczyć kalibracje to musi być aktywna nawigacja, czyli musi być płyta włożona do czytnika( 3 , 6 i flaga). wyświetląci się aktualnie ustawione nastawy. I teraz jest pytanie co to za przejściówka o której pisałeś? wyciąg radio i zobacz. Jeśli jest kabel nawigacji wpięty w kostki ISO radia tzn, ze używasz tylko sygnału GALI więc impuls ustaw na 8, a jeśli jet podłaczona do sterownika ABS to musisz ustawić obwód koła w mm i impuls na 45 ( tak jest w golfie, a octawia jest robiona na bazie golfa) i tyle.
  • Poziom 12  
    U wujka w Sharanie ustawiałem dzisiaj ten obwód koła i impulsy. Impulsy mógł ustawić minimalnie na 12 i ustawiłem tak jak miał wcześniej. Mówił, że ma navi podłączoną bez tej kostki 26 pinowej. Ma tylko problem związany z pokazywaniem kierunku jazdy. Strzałkę miał skierowaną w przeciwną stronę niż kierunek jazdy. Po wpisaniu dobrego obwodu to już strzałka pokazywała się skierowana o 90 stopni w prawo. Załączam zdjęcia z jego navi po wciśnięciu 3 i 6. Na obrazku o końcu 34 dane w linijce 4 i 6 przez chwilę się nie pokazywały, ale potem się ukazały.
  • Poziom 15  
    nawigacja MFD nigdy nie będzie działała prawidłowo bez sygnału z prawego i lewego przedniego koła, które dostaje za pośrednictwem ABSu.
    Z tąd problemy z prawidłowym pokazywaniem kierunku jazdy (strzałka powinna idealnie biec po drodze nakreślonej w nawigacji).
    Oprócz tego powinien być dostarczony sygnał czy włączony jest bieg wsteczny (określenie czy pojazdu porusza się do przodu czy do tyłu).
    Przejściówka to tylko słaby środek zastępczy, za duże pieniądze w stosunku do efektu działania.
  • Poziom 12  
    Wujek podłączył tylko kostkę ISO. A jak z impulsami, u niego było minimalnie 12 do ustawienia.