Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr na kablu stereo

08 Gru 2009 19:04 2635 14
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam zasadnicze pytanie: jakiego potencjometru użyć i jak go założyć na takim kablu stereo:
    Jest to kabel łączący jakieś urządzenie wejściowe np. mp3 z wieżą. Zależy mi na tym, aby nie utracić sygnału stereo.
  • Poziom 37  
    Oczywiście musisz założyć podwójny i powiedzmy 22k
  • Poziom 9  
    Ok, a mógłbyś mi napisać jak dokładnie to połączyć?
  • Poziom 9  
    Z czy nie idze zrobić tego z jednym potencjometrem? Mógłbyś mi wytlumaczyć jak podłączyć konkretne kabelki, te ze zdjęcia, bo naprawdę próbowałem już kombinować, ale niestety nie wiem jak to zrobić.
  • Poziom 37  
    Na jednym pojedynczym się nie da.
  • Poziom 9  
    Jak to? Nie można na jednym potencjometrze regulować stereo?
  • Poziom 17  
    Potencjometr musi być podwójny, taki jak te
  • Poziom 9  
    Ok, dzięki, a możesz mi powiedzieć które kabelki gdzie podłączyć, bo jak widzisz, ich jest tam 4.
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić, które kabelki to masa, a które to kable wejścia?

Racze 8 kabelków, nie 6.
  • Poziom 37  
    Masa to ekran czyli nielakierowana miedź.
  • Poziom 8  
    Witam, wiem ze odświeżam stary watek ale tutaj znalazłem schemat i zrobiłem według schematu załączam zdjęcie jak polutowałem kable i problem mam taki ze mam tylko dźwięk na lewy kanał co jest źle ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

• Specjalista - urządzenia lampowe
    dzaskul napisał:
    Witam, wiem ze odświeżam stary watek ale tutaj znalazłem schemat i zrobiłem według schematu załączam zdjęcie jak polutowałem kable i problem mam taki ze mam tylko dźwięk na lewy kanał co jest źle ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Któryś z kabli uszkodzony, uszkodzony potencjometr, uszkodzona lub nie kontaktująca w gnieździe wtyczka na końcu kabla. Zimny lut.

Przemierz układ omomierzem.
  • Poziom 8  
    Dzieki za odpowiedz okazuje sie ze nowe gniazdo uszkodzone zamontowalem tansze plastikowe i dziala.